SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jan Piński skazany za nazwanie Cezarego Gmyza antysemitą

Naczelny serwisu Wiesci24.pl Jan Piński został skazany z art. 212 Kodeksu karnego za zniesławienie Cezarego Gmyza, publicysty „Do Rzczy” i korespondenta Telewizji Polskiej w Niemczech.

- Wyrok dla kryminalisty @jzpinski. Sąd skazał go za zniesławienie mnie, kiedy zwróciłem uwagę, że @StGawlowski (senator Stanisław Gawłowski przez lata był związany z Platformą Obywatelską - przyp.) zamieścił skierowany przeciw @pisorgpl twitt identyczny w stylistce jak osławiony plakat „Żydzi, wszy, tyfus plamisty” - opisał Cezary Gmyz na Twitterze.

- Oszczerca został skazany na prace społecznie użyteczne, wpłacenie nawiązki na Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów, przez rok będzie musiał też na swoim profilu utrzymywać sentencję wyroku w formie przypiętego twitta - wyliczył.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Nikt nie będzie mnie nazywał antysemitą bezkarnie - podkreślił Gmyz.

- Sędzia Joanna Dryll skazała mnie na ograniczenie wolności za nazwanie kolportacją antysemickich treści wrzucenia plakatu "Żydzi wszy" przez Gmyza z podpisem "z dedykacją dla @StGawlowski". To zielone światło dla publikacji plakatów antysemickich... - skomentował Jan Piński.

- Żeby było śmieszniej. W tej sprawie Gmyz popełnił przestępstwo z art. 241 kk. bo naruszył niejawność rozprawy atakując na TT po sprawie świadka Tomka Szwejgierta (Żyda z pochodzenia) wyzywając go (za karę po zeznaniach) od synów gnid...Prokuratury przerzucają się tą prostą sprawą - stwierdził.

W zeszłym tygodniu Jan Piński został skazany w pierwszej instancji za zniesławienie Łukasza Pawelskiego, obecnie rzecznika prasowego Najwyższej Izby Kontroli.

Profil twitterowy Pińskiego ma obecnie 27,3 tys. obserwujących.

Dołącz do dyskusji: Jan Piński skazany za nazwanie Cezarego Gmyza antysemitą

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aleksander
Piński idzie na rekord. To już chyba recydywa?
odpowiedź
User
Romek
Dla kogoś jeszcze Piński jest wiarygodny? Dziwię się, że ludzie go pozywają.
odpowiedź
User
Jarek
No właśnie po to sterujecie tymi wyrokami sądów. Aby obniżyć jego wiarygodność. Za to wam się należy solidna kara więzienia i obyście się nie schylali po mydło. Przypominam, że Cezary Gmyz ma aż 8 wyroków na koncie w tym kilka nie wykonał (przeprosiny), a więc jego wiarygodność jest nikła. Mąż pani sędzi, Dryll tak tej, która skazała Jana Pińskiego za mówienie prawdy, wcześniej pracował w TVP. Poza tym był także obrońcą Jacka Kurskiego. Widać tu co najmniej konflikt interesów.
odpowiedź