SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dwa nowe seriale oraz reaktywacja „Koła fortuny” i „997” w jesiennej ramówce TVP2

W jesiennej ramówce TVP2 pokaże dwa nowe seriale „Miasto skarbów” i „Pod wspólnym niebem”. Stacja po latach przerwy przywróci na swoją antenę również teleturniej „Koło fortuny” oraz magazyn Michała Fajbusiewicza „997”.

Marcin Wolski, dyrektor TVP2 (fot. akpa)Article

We wrześniu br. na antenie TVP2 zadebiutują dwa nowe seriale. Pierwszym z nich jest kryminalna produkcja „Miasto skarbów”. 13-odcinkowy serial przedstawia losy dwóch sióstr: Alicji (w tej roli Aleksandra Popławska), która jest genialną historyk sztuki, oraz Ewie (Magdalena Różczka) - utalentowanej malarce, wypełniającej zamówienia dla bogatych kolekcjonerów sztuki.

Telewizja Polska produkuje serial samodzielnie. Zdjęcia potrwają do końca września i są realizowane w Krakowie. Reżyserią zajmują się: Marcin Ziębiński i Piotr Jaworski. „Miasto skarbów” na antenie TVP2 będzie pokazywane w czwartki o godz. 21.40, począwszy od 14 września 2017 roku.

Drugą serialową premierą TVP2 jest komediowa produkcja „Pod wspólnym niebem” opowiadająca o perypetiach dwóch rodzin, które przez niefortunny splot zdarzeń, zmuszone są zamieszkać pod jednym dachem. W lokatorskiej sadze występują m.in.: Paulina Śmigielska, Przemysław Furdak, Marek Bukowski, Anna Samusionek, Piotr Szwedes, Ewa Szykulska, Marek Frąckowiak, Marek Probosz, Ewa Mosakowska, Sebastian Konrad i Tadeusz Chudecki.

Autorem scenariusza oryginalnej produkcji Telewizji Polskiej jest Marek Śledziewski. Serial jest samodzielnie realizowany przez Agencję Filmową TVP, a jego producentem jest Anna Jaroch-Okapiec. Premierowe odcinki produkcji na antenie Dwójki będzie można oglądać w piątki o godz. 22.10 (tuż po „Rodzince.pl”), począwszy od 15 września 2017 roku.

Reaktywacja kultowych programów

TVP2 tej jesieni do ramówki przywróci dwa kultowe formaty. W niedzielę, 10 września odbędzie się premiera teleturnieju „Koło fortuny”, który będzie emitowany w dni powszednie o godz. 16.30 oraz w niedziele o 14.40.

„Koło fortuny” jest oparte na amerykańskim formacie „Wheel of Fortune”. Teleturniej widzom Dwójki znany jest z lat 1993-1998 i 2007-2009. Reaktywowany program ma mieć odświeżoną formułę. Poprowadzą go wokalista Rafał Brzozowski i Miss Polonia 2016 Izabella Krzan.

5 października po 7 latach przerwy na antenę Dwójki powróci magazyn „997”, który będzie emitowany w czwartki o 22.35. Audycję ponownie poprowadzi Michał Fajbusiewicz, który zaprezentuje widzom kulisy autentycznych, nierozwikłanych zagadek kryminalnych.

Poprzednio „997” w TVP2 oglądać można było w latach 1983-1993 oraz 1995-2010.

Kontynuacje znanych programów

Od poniedziałku do piątku od 8.00 do 11.00 i w soboty od 7.30 do 10.30 TVP2 pokazywać będzie „Pytanie na śniadanie”, w którym widzów będą witać popularne pary gospodarzy: Marzena Rogalska i Tomasz Kammel, Monika Zamachowska i Michał Olszański, Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny oraz Joanna Racewicz i Łukasz Nowicki. Od września w ramach morning-show pojawią się nowe cykle: „Rodzina na plusie”, „Trendy i błędy” i „Kochajmy telewizję”.

2 września będzie miało miejsce specjalne wydanie programu, który będzie świętować 15. urodziny. Tego dnia w porannym magazynie stawią się wszystkie pary prowadzących, a także plejada gwiazd TVP2.

Dzień wcześniej o 17.05 na antenie Dwójki zadebiutuje nowy turecki serial „Nadzieja i miłość”, który będzie pokazywany od poniedziałku do piątku.

W dni powszednie w prime-time bez zmian stacja będzie emitować swoje hitowe seriale: „Barwy szczęścia” (od poniedziałku do piątku o 20.05; emisja tej produkcji rozpoczęła się 21 sierpnia), „M jak miłość” (poniedziałki i wtorki o 20.50; od 28 sierpnia), „Na dobre i na złe” (środy o 20.45; od 30 sierpnia), „Na sygnale” (środy o 21.45; od 30 sierpnia; dodatkowe emisje: 21-25 sierpnia o 20.40 oraz 31 sierpnia i 7 września o 21.45), „O mnie się nie martw” (piątki o 20.40; od 8 września) i „Rodzinki.pl” (piątki o 21.45; od 8 września).

Z kolei w sobotnim prime-time o 20.05 (od 2 września) TVP2 będzie emitować ósmą edycję talent-show „The Voice of Poland”. Tym razem występy uczestników oceniają: Maria Sadowska, Andrzej Piaseczny, Tomson i Baron z zespołu Afromental i nowy juror - Michał Szpak.

TVP2 w poniedziałki o 21.50 (od 11 września) zaplanowała emisję 3. serii „Bake Off - Ale Ciacho!”. Do grona prowadzących dołączy Katarzyna Kołeczek, która w tej roli zastąpi Dorotę Czaję. Zmiany nastąpią również w jury - Michał Bryś zastąpi Małgorzatę Molską.

We wtorki o 21.55 (od 29 sierpnia) stacja będzie pokazywać nowe wydania „Magazynu Expressu Reporterów”, a w czwartki o 20.40 (od 31 sierpnia) widzowie zobaczą 2. sezon „Pierwszej randki”.

Jesienią br. Dwójka pokaże również dwa cotygodniowe seriale zagraniczne: „Nocny recepcjonista” (soboty o 22.20; od 2 września) i „Wypadek” (czwartki o 22.10; od 31 sierpnia).

Widzowie stacji zobaczą również nowe odcinki znanych już teleturniejów: „Jednego z dziesięciu” (w dni powszednie o 18.45; od 28 sierpnia), „Familiady” (soboty i niedziele o 14.00; od 2 września) i „Postaw na milion” (soboty o 19.05; od 2 września).

Stacja pokaże też premierowe odcinki audycji takich jak m.in.: „Lajk!” w nowej formule (soboty o 10.45 i niedziele o 19.25; od 2 września), „Podróże z historią (soboty o 13.25; od 9 września), oraz cykl „Było… Nie minęło - EKSTRA - kronika zwiadowców historii” (soboty o 14.40; od 9 września), który do tej pory emitowany był m.in. na antenie TVP Info i TVP Historia.

Jesienną ramówke uzupełnią również liczne cykle filmów dokumentalnych („Czy świat oszalał?”, „Świat bez fikcji”, „Rodzinne oglądanie”, „Sobotni cykl dokumentalny”, „Popołudniowe pasmo dokumentów”) i fabularnych („Kino relaks”, „Film na niedzielę”, „Kino bez granic”).

Na przełomie 2017 i 2018 roku roku TVP2 rozpocznie emisję polskiej wersji dziecięcego talent-show „The Voice Kids”, który jest mutacją popularnego na całym świecie formatu muzycznego „The Voice”. Występy uczestników programu oceniać będą: Edyta Górniak, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron z zespołu Afromental, a prowadzącymi show zostali Tomasz Kammel, Barbara Kurdej-Szatan i Adam Zdrójkowski.

Udział Dwójki w rynku telewizyjnym w pierwszym półroczu 2017 roku wyniósł 7,84 proc.

Dołącz do dyskusji: Dwa nowe seriale oraz reaktywacja „Koła fortuny” i „997” w jesiennej ramówce TVP2

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gość
stację tę trzymają tylko te seriale po 20.00, zwłaszcza barwy szczęścia, m jak miłość oraz na dobre i na złe, które kilkukrotnie podwyższają wyniki tej stacji. w innych pasmach w zasadzie dwójka nie istnieje, mając z reguły kilka procent udziału, poza wyjątkami typu the voice czy pytanie na śniadanie, czy panorama
odpowiedź
User
ana
ale napszczone, w jedynce jak i w dwójce... Nie ilość się liczy, a jakość ...
odpowiedź
User
dezen
juz nie wiedzą jak przyciągnąć ludzi do oglądania tvp to wyciągają stare i reaktywują programy
odpowiedź