SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z Agory odchodzi Joanna Mosiej-Sitek, koniec magazynu „Wysokie Obcasy Praca”

Z końcem czerwca z Agory odeszła Joanna Mosiej-Sitek, zastępczyni wydawcy „Gazety Wyborczej”, odpowiedzialna m.in. za digitalizację, subskrypcje i markę „Wysokie Obcasy”. Jak ustaliliśmy - z rynku znika też kierowany przez nią dwumiesięcznik „Wysokie Obcasy Praca”. Agora zapewnia, że oba te fakty nie są powiązane, a pismo zamknięto z powodu rosnących kosztów.

Joanna Mosiej-Sitek, fot. materiały prasoweJoanna Mosiej-Sitek, fot. materiały prasowe

Mosiej-Sitek związana była z Agorą od 14 lat. W ostatnich latach była zastępczynią wydawcy „Gazety Wyborczej”, odpowiadała za wdrażanie digitalizacji dziennika, miała też w obowiązkach rozwój subskrypcji Wyborcza.pl, dbała o obszar sprzedaży rozwoju produktów dla klientów, IT, analiz i SEO, a także odpowiadała za markę "Wysokie Obcasy".

Pełniła też funkcję redaktor naczelnej magazynu „Wysokie Obcasy Praca”

Agora: trwa reorganizacja

- Odchodzę z firmy za porozumieniem stron, ale decyzja była moja - potwierdziła Joanna Mosiej-Sitek w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl. Jak się dowiadujemy, z końcem czerwca przestała świadczyć pracę, a jej umowa wygasa z końcem sierpnia.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Kto przejmie obowiązki odchodzącej menedżerki? - Trwają zmiany w strukturze "Wyborczej", związane z odejściem Joanny Mosiej-Sitek. Po ich zakończeniu będziemy mogli przekazać informacje o tym, kto przejmie jej obowiązki - informuje portal Wirtualnemedia.pl Nina Graboś, szefowa komunikacji korporacyjnej Agory.

- Chciałabym jednak podkreślić, iż w każdym z obszarów, który nadzorowała Joanna Mosiej-Sitek działają doświadczone zespoły, w których prace i realizacja założonych celów przebiegają bez najmniejszych zakłóceń - zaznacza.

Z rynku znikają „Wysokie Obcasy Praca”

Jak się dowiedział portal Wirtualnemedia.pl z rynku znika też tytuł, prowadzony przez Joannę Mosiej-Sitek: „Wysokie Obcasy Praca”. Magazyn ukazywał się od grudnia 2017 roku, zastąpił wtedy pismo „IT Girls”. „Wysokie Obcasy Praca” skierowane były do kobiet, miały dostarczać praktycznych informacji o pracy, pasji, życiu, psychologii, nauce i technologiach.

Redaktor naczelną od pierwszego numeru została Joanna Mosiej-Sitek. Pismo z początku było kwartalnikiem, potem zmieniło rytm wydawania na dwumiesięczny.

Agora nie wiąże zniknięcia pisma z rynku z odejściem jego naczelnej: - Mogę potwierdzić, że wydanie "Wysokich Obcasów Praca" z 2 czerwca 2022 r. jest ostatnim, które ukazało się na rynku prasowym. Powodem zakończenia wydawania magazynu są uwarunkowania rynkowe – przede wszystkim rosnące koszty produkcji pisma – mówi nam Nina Graboś.

- Publikacje dotyczące pasji, życia zawodowego, psychologii, nauki i technologii nadal jednak będą dostępne dla odbiorców: redakcja wzmocni w tym celu sekcję serwisu Wysokieobcasy.pl poświęconą pracy kobiet. Oprócz tego tematyka ta pojawiać się będzie w tygodniku "Wysokie Obcasy" i miesięczniku "Wysokie Obcasy Extra" - wylicza.

Joanna Mosiej-Sitek karierę w Agorze zaczynała w 2008 roku jako account manager, od 2014 roku była dyrektorem sprzedaży magazynów „GW”, zaś od stycznia 2016 – zastępczynią wydawcy „Wyborczej”, którym był Jerzy Wójcik. Po odejściu Wójcika była liderką trzyosobowego zespołu, który pracował nad wydzieleniem „GW” z Agory.  Znalazła się także w komitecie założycielskim działającego w Agorze związku zawodowego Komitet Obrony „Gazety Wyborczej”. 

Na koniec marca „Gazeta Wyborcza” miała 290 tys. subskrybentów cyfrowych, a przychody z subskrypcji i reklam internetowych stanowiły już 43,2 proc. łącznych wpływów dziennika.

Dołącz do dyskusji: Z Agory odchodzi Joanna Mosiej-Sitek, koniec magazynu „Wysokie Obcasy Praca”

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kolega
Jak nie ma Wójcika to i kompetencje Mosiej są zbędne!
odpowiedź
User
Abram
A czym zawiniła ta Mosiek ?
odpowiedź
User
Krasawica
Jeśli już chcecie być tak bardzo hop do przodu językowo i światopoglądowo, to stanowisko należało opisać jako ,,zastępczyni wydawczyni".
odpowiedź