SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kampania "Legalna kultura" promuje legalne źródła

Trwa kampania społeczna "Legalna kultura" promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury. Towarzyszą jej działania m.in. w internecie i prasie, za które odpowiada agencja GoldenSubmarine.

Kampania "Legalna kultura" jest skierowana do wszystkich odbiorców kultury. Długofalowym celem projektu jest budowanie ich świadomości w nowej, cyfrowej rzeczywistości. Poparcie dla akcji swoim podpisem zadeklarowali przedstawiciele środowisk twórczych, m.in. Kasia Adamik, Sonia Bohosiewicz, Andrzej Chyra, Magdalena Cielecka, Katarzyna Figura, Andrzej Grabowski, Roman Gutek, Krystyna Janda, Natalia Kukulska, L.U.C., Pono, Kinga Preis, Piotr Rubik, Andrzej Smolik, Wojciech Waglewski, Andrzej Wajda, Aga Zaryan, a także zespoły Me Myself and I, Projekt Warszawiak, SOFA i The Car Is On Fire. Kampania została objęta honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego.

Pierwszy etap akcji trwa od marca do końca października br. Jednym z jej elementów jest serwis internetowy www.legalnakultura.pl, stanowiący bazę legalnych źródeł kultury, która ma być rozwijana wspólnie z użytkownikami sieci.

Do serwisu każdy może dodać źródło, które zostanie udostępnione po sprawdzeniu i akceptacji w zakładce „Legalne źródła”. W sekcji „Baza wiedzy” publikowane są akty prawne, raporty z badań oraz podstawowe informacje na temat legalnego korzystania z zasobów kultury. Internauci mogą również skorzystać z modułu „zapytaj prawnika”. W „Kalendarium debat i wydarzeń” znajdują się informacje o tym, co dzieje się w kulturze, dyskusjach o prawie autorskim i udostępnianiu dóbr kultury oraz publikacje i wypowiedzi pokazujące różne punkty widzenia na to zagadnienie. Z kolei w zakładce „Kultura kosztuje” można znaleźć podane przez twórców i producentów dane na temat realnych kosztów tworzenia kultury.

Kampania "Legalna kultura" promowana jest w kinach i telewizji, prasie, radiu, internecie oraz na cyfrowych nośnikach w autobusach i w metrze.

W ramach współpracy z Fundacją Legalna Kultura, za stworzenie serwisu www.legalnakultura.pl, hasła przewodniego kampanii, prezentację multimedialną na konferencję inaugurującą start projektu oraz kreacje reklamy prasowej i internetowej wraz z nośnikami reklamy internetowej, odpowiada agencja marketingu interaktywnego GoldenSubmarine.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kampania "Legalna kultura" promuje legalne źródła

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl