SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kampania przeciw narkotykom ze spotami z leniwcem wyśmiana przez nastolatki (wideo)

Przygotowana na zamówienie władz Nowej Południowej Walii w Australii kampania przeciwko zażywaniu przez młodzież marihuany wywołała odwrotny skutek od zamierzonego. Nietrafione spoty z leniwcem w roli głównej stały się pośmiewiskiem nastolatków w mediach społecznościowych.

Article

Kampania składa się z trzech krótkich filmików, w których leniwiec ma symbolizować młodego człowieka zażywającego nałogowo marihuanę.

Spoty mają udowodnić, że nastolatek-leniwiec pod wpływem narkotyków nie potrafi poradzić sobie w różnych życiowych sytuacjach: napisaniu szkolnego testu, prowadzeniu ciekawej rozmowy na imprezie, nie umie nawet podać soli podczas rodzinnej kolacji. Każdy ze spotów kończy się dramatycznym w zamierzeniach hasłem: „Jesteś gorszy od chwastu”.

Kampania została przygotowana na zamówienie rządu stanowego australijskiej Nowej Południowej Walii, jednak sztuczna i wydumana forma spotów wywołała skutek odwrotny od zamierzonego. Zamiast zmuszać młodych ludzi do zastanowienia się przed sięgnięciem po narkotyki wywołała wśród nastolatków falę krytyki oraz rozbawienie. W serwisach społecznościowych pojawiło się wiele wpisów kpiących otwarcie ze źle zrobionych spotów.

Akcja została odebrana do tego stopnia źle, że odcięło się od niej nawet australijskie centrum walki z uzależnieniem od marihuany. Z kolei władze Nowej Południowej Walii próbują się bronić podkreślając swoje szczytne intencje oraz konieczność walki ze zjawiskiem narkomanii wśród młodych mieszkańców Australii.

Antynarkotykowa kampania z leniwcem nie jest jedynym przykładem na to, że podobne akcje mające walczyć z uzależnieniami wśród młodzieży są trudne i łatwo tutaj o potknięcia. W lipcu br. kiczowaty spot „Stop dopalaczom” przygotowany przez polski Główny Inspektorat Sanitarny stał się obiektem lawiny krytyki i żartów w internecie, a w rozmowach z Wirtualnemedia.pl jego wady wytykali stratedzy i kreatywni z agencji marketingowych.

Dołącz do dyskusji: Kampania przeciw narkotykom ze spotami z leniwcem wyśmiana przez nastolatki (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl