SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Od piątku emisja testowa kanału narodowców. „Dla zainteresowanych także w 4K”

11 listopada rozpocznie emisję próbną kanał publicystyczny Media Narodowe. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że choć jeszcze nie otrzymał koncesji, to pojawi się w ofercie kilkunastu operatorów. Odpowiadający za dystrybucję stacji Piotr Barełkowski informuje, że kanał będzie oferowany w jakości HD lub 4K.

Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości (fot. YouTube.pl/Media Narodowe)Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości (fot. YouTube.pl/Media Narodowe)

Stacja Media Narodowe była prezentowana podczas wystawy Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, organizacji zrzeszającej sieci kablowe. W ofercie nowego kanału znajdzie się publicystyka, dokumenty i transmisje Mszy Świętej. Za projektem stoi Robert Bąkiewicz, organizator Marszu Niepodległości. Od 2017 roku tworzy on kanał na YouTube pod nazwą Media Narodowe (ponad 250 tys. subskrybentów).

Szefem redakcji MN będzie Tomasz Kalinowski. W zespole pracuje około 25 osób, a pierwszy rok działalności stacji ma pochłonąć milion złotych. Doradcą zarządu Mediów Narodowych, odpowiedzialnym za dystrybucję kanału jest Piotr Barełkowski, założyciel przejętej po kilku latach przez Polsat TV Biznes, później związany także z TV Republika i wPolsce.pl.

Gdzie będzie można oglądać nowy kanał?

Start MN TV zbiega się z Marszem Niepodległości. - Startujemy 11 listopada z ramówką  telewizyjną Mediów Narodowych, nie otrzymaliśmy jeszcze koncesji, więc będzie to test techniczny w kilkunastu sieciach przewodowych oraz w internecie.Tego dnia (11.11) będzie można m.in. obejrzeć relację live z przygotowań do marszu i wielokamerową rejestrację jego przebiegu - informuje Wirtualnemedia.pl Barełkowski.

Zdradza, że poza emisją w internecie, stacja będzie dostępna  m.in. u operatorów we Wrocławiu (Fiber), Szczecinie i Pyrzycach (Aura), Białymstoku (HomeNet), Zgorzelcu (Tomków), Harbutowicach (HyperNet), Czechowicach-Dziedzicach (Orion) i Sośniu (Ascor). Zdaniem Barełkowskiego, obszerne fragmenty programu realizowanego przez Media Narodowe w Święto Niepodległości, można będzie oglądać także na antenie Polsat News oraz TV Trwam.

- Po otrzymaniu koncesji rozpoczniemy niezwłocznie właściwą emisję, łącznie w 20 sieciach na starcie dystrybucji. Prezesem stowarzyszenia Marsz Niepodległości, nadawcy Mediów Narodowych jest Robert Bąkiewicz a szefem redakcji Tomasz Kalinowski, ja odpowiadam za dystrybucję i rozwój kanału - wyjaśnia Barełkowski. W 2023 roku stacja chce rozpocząć emisję satelitarną. Trwają w tej sprawie rozmowy. Na razie nie wiadomo czy przekaz będzie niekodowany. Czy MN będzie nadawać w jakości HD? - Tak, HD opcjonalnie, dla zainteresowanych także 4K - zapewnia twórca TV Biznes.

„Dzień na żywo”, „Młot na Marksizm”, „Przepis na patriotę”

W pierwszym dniu nadawania od godz. 8 do godz. 13 będzie można oglądać „Studio Niepodległości”. Od godz. 13 do 19 przewidziano transmisję  Marszu Niepodległości. Między 19 i 21 na antenę znowu trafi „Studio Niepodległości”. Później będą emitowane filmy dokumentalne: „W służbie Wielkiej Polsce”, „Przepis na narodowca” (rozmowa reżysera Jerzego Zalewskiego z Robertem Bąkiewiczem), „Z historią na Ty” (odcinki pt. „Tajne związki Marszałka” i „Husaria – polska machina śmierci”).

W weekendy o 10.30 stacja będzie pokazywać „Śniadanie w Mediach Narodowych”. Michał Jelonek i dziennikarze innych redakcji mają omawiać najważniejsze wydarzenia tygodnia. W sobotę i niedzielę przewidziano też emisję filmów dokumentalnych i edukacyjnych „Czerwony terror”, „Stop 447. Polacy w walce o prawdę”, „Zabić Bura”. Między 12 a 20 stacja ma transmitować cykl debat i warsztatów „Forum Niepodległości”. W niedzielę między 22 a 23.45 będzie można oglądać program „Wielka Polska”. To debata nad książką Rafała Ziemkiewicza.

W dni powszechnie o godz. 9 stacja ma nadawać „Flesz Informacyjny”, a później przegląd prasy przygotowany przez Jana Bodakowskiego. O 9.40, 13.40 i 17.40 nadawany będzie program publicystyczny „Dzień na żywo” (pasmo pod taką samą nazwą nadaje TVN24). O 10.40, 14.40, 18.40 będzie emitowany magazyn „Rozmowy niepoprawne politycznie”. Ma dotyczyć tematów, o których inne media boją się mówić. W środę o 21.10 przewidziano emisję programu „Michalkiewicz&Kornaś”. W ramówce znajdą się też audycje „Młot na Marksizm” , „Młodzi rządzą”, „Konfrontacje”, Lektura obowiązkowa, „Przepis na patriotę”, „Najważniejsze pytania” (stacja nie podaje w ramówce co to za propozycje), a także „Studio międzynarodowe”.

Bąkiewicz jest prezesem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, które od 2010 roku odpowiada za organizację Marszu Niepodległości. Przed rokiem wezwał w liście otwartym do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji do nieprzedłużania koncesji dla TVN24. Twierdził, że stacja realizuje rosyjskie cele destabilizacji państwa. Stowarzyszenie Straż Narodowa i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości są wspierane m.in. z państwowego Funduszu Patriotycznego. Portal Oko.press informował przed rokiem, że przyznano im łącznie 3 mln zł. W kwietniu br. TVN24 informował, że do organizacji Bąkiewicza trafi z tego funduszu 850 tys. zł.  Konkurencyjnym wobec Mediów Narodowych kanałem internetowym jest wRealu24. Po usunięciu z YouTube jej treści można oglądać w serwisie Banbye.com.

Dołącz do dyskusji: Od piątku emisja testowa kanału narodowców. „Dla zainteresowanych także w 4K”

55 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
vbb
Wirtualne media informator o starcie faszystowskiej telewizji jak zwykle daliście radę
odpowiedź
User
Seba
W końcu prawdziwa narodowa Telewizja, prawdziwych narodowych Polaków.
odpowiedź
User
Berliza
Co nas interesują śmieci??
odpowiedź