SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Karin Sköld od września prezes IKEA Retail w Polsce

Karin Sköld 1 września 2020 roku przejmie stanowisko prezes IKEA Retail w Polsce. Do końca sierpnia pełni je Carolina Garcia Gomez, która od września awansuje do globalnej struktury szwedzkiej firmy.

Karin Sköld Article

Karin Sköld równolegle z funkcję CEO IKEA Retail w Polsce zajmie stanowisko dyrektorki ds. zrównoważonego rozwoju. Zastąpi na stanowisku Carolinę Garcia Gomez, która pełniła obie funkcje przez ostatnie dwa lata. Garcia Gomez obejmie stanowisko dyrektorki ds. digitalizacji w globalnych strukturach IKEA w Szwecji.

- Ostatnie dwa lata były niesamowite, jeśli chodzi o rozwój biznesu w Polsce, rozwój nowych punktów kontaktu z klientami, ale także dla mnie osobiście. Sądzę, że wiele się nauczyłam i Polska zawsze będzie bardzo szczególnym miejscem dla mnie, głównie ze względu na świetnych, zaangażowanych i pełnych pasji ludzi, z którymi miałam przyjemność pracować - mówi Carolina Garcia Gomez.

Karin Sköld prezeską IKEA Retail w Polsce

Sköld pracowała jako dyrektorka regionalna i była odpowiedzialna za dziewięć sklepów IKEA w Polsce (poza Warszawą). Wcześniej pracowała jako dyrektorka regionalna w Chinach oraz piastowała różne stanowiska w IKEA, w tym stanowisko asystentki zarządu CEO Ingka Group oraz w ramach łańcucha dostaw w IKEA w Szwecji.

- Mamy długoterminową strategię biznesową, którą chcę kontynuować. Naszym celem jest, aby IKEA była jeszcze bardziej przystępna cenowo i dostępna dla wielu ludzi. Chcemy osiągnąć ten cel, kładąc duży nacisk na zrównoważony rozwój. Będziemy nadal rozwijać się w Polsce, inwestując w rozwój sprzedaży wielokanałowej, ale będziemy również otwierać nowy sklep w Szczecinie w 2021 r. Ten rok jest również bardzo szczególny dla IKEA z innego powodu. W tym roku świętujemy 60-lecie obecności firmy w Polsce. W 1961 roku Ingvar Kamprad zamówił pierwszą partię krzeseł w polskiej fabryce i od tego czasu produkcja w tym kraju rozwija się nieprzerwanie, obecnie Polska jest drugim, co do wielkości, producentem po Chinach. Zamierzamy świętować tę niesamowitą rocznicę ze wszystkimi 16 000 naszych pracowników pracujących w fabrykach, sklepach, centrach dystrybucyjnych oraz biurach - komentuje Karin Sköld.

IKEA posiada obecnie jedenaście sklepów stacjonarnych w dziewięciu miastach w Polsce. Sprzedaż sieci w roku obrotowym liczonym od 1 września 2018 roku do 31 sierpnia 2019r. wyniosła 4,5 mld zł. Sprzedaż online wzrosła w omawianym okresie o 68 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Karin Sköld od września prezes IKEA Retail w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl