SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy chce dymisji prezesa TVP za „manipulacje i ośmieszanie wiary Andrzeja Dudy”

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wystosowało list otwarty, w którym apeluje do przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka oraz przewodniczącego rady nadzorczej TVP Stanisława Jekiełka o odwołanie Janusza Daszczyńskiego z funkcji prezesa telewizji publicznej. Powodem mają być manipulacje w relacjach z działań prezydenta Andrzeja Dudy, m.in. jego wizyty w Londynie.

Janusz Daszczyński, fot. TVPArticle

Zdaniem Stowarzyszenia, Telewizja Polska, m.in. przy relacjonowaniu wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Londynie, przekazywała widzom „subiektywne opinie dziennikarzy lub przedstawicieli jednego środowiska politycznego, które od wielu lat wyraźnie preferowane jest w publicznych mediach”.

- Haniebne jest wykorzystywanie publicznych pieniędzy uzyskiwanych z abonamentów i podatków na prowadzenie oszukańczej, manipulacyjnej kampanii wyborczej, wprowadzanie odbiorców informacji w błąd - napisano w liście otwartym, pod którym podpisały się Anna Dąbrowska (przewodnicząca oddziału KSD w Częstochowie) oraz Anna T. Pietraszek (przewodnicząca oddziału KSD w Warszawie).

KSD uważa, ze TVP dopuściła się naruszenia ustawy o radiofonii i telewizji w art. 21.1. w punkcie 1, który mówi, że zadaniem telewizji publicznej jest tworzenie i rozpowszechnianie ogólnokrajowych i regionalnych programów telewizyjnych. - Wyrażamy swój zdecydowany protest i domagamy się odwołania prezesa Telewizji Polskiej, jako osoby odpowiedzialnej za przekazywane w publicznej telewizji treści - czytamy w oświadczeniu.

- Deprecjonowanie osoby Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,  ośmieszanie jego przywiązania do wiary katolickiej, tradycji patriotycznych, komentarze w miejsce rzetelnej relacji czy bezpośredniej transmisji jego wystąpień, stało się nagminną praktyką publicznych mediów.  W ostatnich dniach np. otrzymywaliśmy szczątkowe, zmanipulowane informacje nt oficjalnej podróży Prezydenta RP do Londynu, a w tym samym czasie na antenach Tv publicznej, „misyjnej” królowały komentarze uderzające w godność najwyższej państwowej funkcji, dyskredytujące głowę RP - oceniają sygnatariusze listu. - Pomni doświadczeń prezydentury śp. prof. Lecha Kaczyńskiego, kiedy publiczne media stosowały tą samą metodę, nie możemy milczeć. Jako ludzie mediów, których misją jest przekazywanie prawdy, podejmujemy próbę zapobieżenia dalszemu podważaniu wiarygodności i autorytetu zawodu dziennikarza, czym skutkuje tolerowanie kłamstwa i manipulacji w mediach publicznych - podkreślają.

Adresatami listu są przewodniczący KRRiT Jan Dworak oraz przewodniczący rady nadzorczej Telewizji Polskiej Stanisław Jekiełek. Telewizja Polska nie udzieliła nam komentarza w sprawie tego listu.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w sierpniu br. udział TVP Info w rynku telewizyjnym wyniósł 4,12 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy chce dymisji prezesa TVP za „manipulacje i ośmieszanie wiary Andrzeja Dudy”

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
O co ten płacz?
Przecież juuż niedługo niepokorni będą mogli powołać swojego prezesa TVP!
odpowiedź
User
Oszust
Tylko Platforma zapewni nam dobrobyt!
odpowiedź
User
barakuda
Mendoweszki medialne- nie przebierajcie nóżkami. Nie możecie doczekać na wyrzucanie lepszych od siebie? Podobno został wam tylko miesiąc na dorwanie się do mediów i skazanie widzów na swoją obecność. Strach się bać. Oglądanie piszczących, tłustawych ,jąkających osobników powinno być karą sądową za przestępstwa.
odpowiedź
User
Szechterowski
@barakuda

Odpieeepieeer.... się od Michnika.
odpowiedź
User
kamil
A buddyjscy dziennikarze nie chcą ? Ciekawe też jakie jest stanowisko dziennikarzy shintō. Dziwne, że oni nie protestują :(
odpowiedź