SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kaufland i Żabka zwiększyły wydatki reklamowe o połowę, liderem Lidl (Top5)

Wydatki reklamowe sieci handlowych wzrosły w ciągu roku w okresie trzech kwartałów br. o 6 proc. Najbardziej wzrosły nakłady na reklamę Kauflandu i Żabki. Sieci handlowe 50 proc. Zwiększyły inwestycje w reklamę na nośnikach reklamy zewnętrznej.

fot. materiały prasowe Article

W okresie styczeń-wrzesień br. sieci handlowe wydały na reklamy w tradycyjnych mediach (bez internetu) 1,72 mld zł (dane cennikowe netto, bez rabatów, Kantar). Było to 5,9 proc. więcej w porównaniu do tego samego okresu ub.r.

Najwięcej wydaje Lidl Polska – w omawianym okresie było to 570,4 mln zł, czyli 3 proc. mniej niż rok wcześniej.

Drugi największy wśród sieci handlowych reklamodawca to Jeronimo Martins Polska, właściciel sklepów Biedronka. Ta firma przeznaczyła na reklamę w mediach offline 276,3 mln zł, czyli 13 proc. mniej rok do roku.

Trzeci na podium Kaufland Polska wydał na reklamę 177,9 mln zł, co oznacza wzrost w skali roku o 50,9 proc.

O 50 proc., do 126,5 mln zł wzrosły z kolei wydatki Żabka Polska. Carrefour Polska zmniejszył nakłady reklamowe o 22,5 proc., do 120,3 mln zł, a ITM Polska – zredukował je o 12,1 proc., do 42,4 mln zł.

Mniej w telewizji, więcej w radiu i na outdoorze

Sieci handlowe, podobnie jak wcześniej, najwięcej inwestowały w reklamę telewizyjną. W trzech kwartałach br. Przeznaczyły na nią 863,9 mln zł, czyli 5,8 proc. mniej niż rok temu.

Nieznacznie mniej, bo blisko 768 mln zł przeznaczono na reklamę w radiu, zwiększając wydatki rok do roku o 23,4 proc.
Znacząco, bo o 50,1 proc. wzrosły nakłady na reklamę sieci handlowych na nośnikach reklamy zewnętrznej – wydano na  nią 41,9 mln zł.

23,2 mln zł, czyli 12,8 proc. mniej zarobiły na reklamach tej branży magazyny, z kolei gazety zwiększyły wpływy reklamowe od sieci handlowych o 27,2 proc., do 22,1 mln zł. Wydatki na reklamę kinową zmalały o 88,4 proc., do 1,47 mln zł, a na reklamę OOH w Metrze -o 1,2 proc. mniej, do 1,71 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kaufland i Żabka zwiększyły wydatki reklamowe o połowę, liderem Lidl (Top5)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl