SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Kler" Wojciecha Smarzowskiego trafi na Showmax

Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego "Kler" trafi do serwisu Showmax - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Platforma jest jednym z koproducentów filmu. Premiera na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, do kin trafi 28 września br.

Article

"Kler" to obraz kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej „od strony zakrystii”, rzucający światło na tematy niewygodne, trudne, częstokroć przemilczane, ale też poruszające. Wszystko to ukazane przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce - czytamy w opisie filmu.

Wojciech Smarzowski jest reżyserem i jednym z autorów scenariusza (obok Wojciecha Rzehaka). W obsadzie znaleźli się Janusz Gajos (w roli głównej), Arkadiusz Jakubik, Jacek Braciak, Robert Więckiewicz, Joanna Kulig, Iwona Bielska, Iza Kuna, Katarzyna Herman, Adrian Zaremba.

Jednym z koproducentów filmu jest Showmax. Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, na tę platformę tytuł trafi w pierwszej kolejności po okresie dystrybucji kinowej. Dystrybutor "Kleru", Kino Świat, poinformował nas, że w planach jest również dystrybucja telewizyjna filmu.

- Celem naszego filmu nie jest podejmowanie dyskusji na temat wiary czy krytyka osób wierzących. Wiarę uznajemy za jedną z najbardziej intymnych sfer każdego człowieka. Chcemy jednak mówić o ludzkich działaniach i postawach budzących nasz fundamentalny sprzeciw. Nasz film to wizja artystyczna oparta na wielu prawdziwych wydarzeniach, sytuacjach, które miały miejsce gdzieś i kiedyś. To niezwykle poruszająca, ale równocześnie prawdziwa historia - mówią twórcy "Kleru".

Producentem "Kleru" jest Jacek Rzehak i firma Profil Film. Oprócz Showmaxu, koproducentami filmu są  Moderator Inwestycje, Atlas Sztuki, Tovares, Studio Metrage, Kino Świat, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Narodowy Instytut Audiowizualny i Great Private Equity. Obraz zostanie pokazany na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w konkursie głównym.

Wojciech Smarzowski zrealizował już dla platformy Showmax.com etiudę filmową "Ksiądz".

W kwietniu br. Showmax.com miał 1,26 mln użytkowników i 15,06 mln odsłon. Średni czas oglądania przez użytkownika wyniósł zaś 10 minut i 25 sekund.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Kler" Wojciecha Smarzowskiego trafi na Showmax

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jagoda
Jeśli będzie to powtórzenie dotychczasowych praktyk Showmaxa na polskiej scenie VOD to może to oznaczać, że producenci poszli w taniość bo polski film na Showmaxie oznacza produkcję na 30-50 minut, takie psucie rynku
20 12
odpowiedź
User
ruch4czerwca
Nie powinna tego publiczna nadawać? Toż to program misyjny!
31 16
odpowiedź
User
Hi ho
Kler? A może to chodzi o te meble?!
23 10
odpowiedź
User
Deep
"Ksiądz" Smarzowskiego to był jakiś idiotyczny absurd, mam nadzieję, ze Kler to powrót do formy.
13 10
odpowiedź
User
Dustman
"Ksiądz" Smarzowskiego to był jakiś idiotyczny absurd, mam nadzieję, ze Kler to powrót do formy.

Powrót do czego? Przecież jego twory są żałosne, to jeden z najbardziej przereklamowanych i wtórnych reżyserów w Polszy. Monotematyczny, skrajnie naturalistyczny (kloaczne sceny w "Weselu" i "Pod mocnym aniołem"), pretensjonalny.
17 27
odpowiedź