SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Komisja Europejska: podzielić TP SA

Komisja Europejska popiera plan wydzielenia z Telekomunikacji Polskiej firmy zarządzającej liniami telefonicznymi. Jeśli wejdzie on w życie, mogą spaść ceny połączeń. TP SA się broni - wynika z informacji "Rzeczpospolitej".

Komisja Europejska: podzielić TP SA

Liczymy, że podział Telekomunikacji doprowadzi do spadku hurtowych cen usług, co może się przełożyć na obniżenie rachunków, jakie płacą klienci - powiedziała gazecie Anna Streżyńska, szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Generalnie zachęcamy do takich działań - mówi "Rz" Martin Selmayr, rzecznik unijnej komisarz do spraw społeczeństwa informacyjnego. Żeby podzielić TP SA, potrzebna jest właśnie zgoda Komisji - zaznacza gazeta.

Urząd Telekomunikacji Elektronicznej przygotowuje projekt podziału Telekomunikacji Polskiej na firmę, która zarządza infrastrukturą, czyli urządzeniami i przewodami telekomunikacyjnymi, oraz drugą, która sprzedaje usługi abonentom. Zdaniem UKE przyczyni się to do zwiększenia konkurencyjności na rynku telekomunikacyjnym.

Procedura może się rozpocząć w przyszłym roku. Proces wydzielenia z TP spółki sieciowej może zająć od kilku miesięcy do roku. Nie złożono jeszcze odpowiedniego wniosku w Komisji Europejskiej. Musi być on dobrze uzasadniony. Ireneusz Piecuch, dyrektor wykonawczy TP SA, uważa, że nie ma merytorycznych ani prawnych podstaw do podziału jego firmy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Komisja Europejska: podzielić TP SA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl