SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Nowy Rok piosenki na życzenie przez cały dzień w Radiu Nowy Świat

1 stycznia 2022 r. internetowe Radio Nowy Świat wyemituje "Koncert Noworoczny". Słuchacze wybiorą piosenki do tego programu. Audycję poprowadzą m.in. Joanna Kołaczkowska, Wojciech Malajkat i Piotr Bukartyk.

Radio Nowy Świat częściowo ujawnia swoją ramówkę na pierwszy dzień 2022 roku. Najważniejszą audycją będzie "Koncert Noworoczny". Formułą ma przypominać sobotnią audycję "Koncert Życzeń" (nadawaną w godz. 10-12). Jej playlistę tworzą na żywo patroni i słuchacze, którzy dzwonią lub wysyłają maile z propozycjami utworów i dedykacją.

1 stycznia 2022 r. audycja zostanie wydłużona i potrwa od godz. 10 do 19. "Koncert Noworoczny" poprowadzą m.in. Joanna Kołaczkowska, Wojciech Malajkat i Piotr Bukartyk. Już teraz Radio Nowy Świat rozpoczyna zbieranie listy piosenek, które pojawią się na antenie w Nowy Rok. Swoje propozycje można wysyłać na adres: koncertnoworoczny@nowyswiat.online.

- Radio tworzymy dla patronów i słuchaczy, więc w tym wyjątkowym dniu muzyczną stronę Radia Nowy Świat chcemy oddać właśnie w ich ręce - mówi Magda Jethon, redaktor naczelna rozgłośni. - Zorganizowanie dziewięciogodzinnego "Koncertu Noworocznego" to nie jest łatwe zadanie, ale jesteśmy pewni, że przy wsparciu tak szalonych i wspaniałych ludzi, jakimi są nasi patroni i słuchacze, wszystko uda się koncertowo. To dzięki nim powstało Radio Nowy Świat, a my chcemy, żeby to również oni nieprzerwanie współtworzyli to miejsce. Nic więc dziwnego, że razem z nimi chcemy rozpocząć kolejny rok.

Na Patronite uzbierali 12,7 mln zł

Internetowe Radio Nowy Świat nadaje od lipca 2020 r. Ekipę tworzy prawie stuosobowy zespół. Każdego tygodnia na antenie pojawiają się autorskie programy muzyczne, ale też audycje publicystyczne.

W ostatnim czasie z rozgłośni odeszło dwoje prowadzących: Katarzyna Zacharska, która prowadziła audycję "Jej historie" oraz Karol Berger, gospodarz niedzielnej "Berganocki". Jednocześnie stacja wprowadziła kilka nowości antenowych. Jedną z nich jest program "Dziękuję za wypowiedź" prowadzony przez Adama Nowaka, lidera zespołu Raz Dwa Trzy. Audycja nadawana jest w każdy poniedziałek w godz. 14-16. W jesiennej ramówce pojawiły się także programy: Katarzyny Oklińskiej "Mięta do popkultury" (w soboty w godz. 18-19) oraz Agnieszki Lipki-Barnett "Café de Paris" (w poniedziałki w godz. 10-11).

Od początku twórcy Radia Nowy Świat, dawni dziennikarze Programu Trzeciego Polskiego Radia i osoby związane z inicjatywą "Ratujmy Trójkę", zapowiadali, że chcą się utrzymywać z datków przekazywanych przez słuchaczy. Obecnie w serwisie Patronite.pl rozgłośnię wspiera 29,4 tys. osób, które deklarują miesięczne wpłaty na poziomie 602,7 tys. zł. Stacja do tej pory zebrała 12,7 mln zł.

Dołącz do dyskusji: W Nowy Rok piosenki na życzenie przez cały dzień w Radiu Nowy Świat

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
byku
Wieje nudą, akcja w rodzaju wejdź na Spotify i puść sobie co chesz
odpowiedź
User
zwiadowca
Wieje nudą, akcja w rodzaju wejdź na Spotify i puść sobie co chesz


A na Spotify w przerwach między utworami wtrącą błyskotliwi prowadzący ze swoimi inteligentnymi komentarzami. Mało wiesz o radiu i tym dlaczego ludzie wciąż go słuchają.
odpowiedź
User
byku
Wieje nudą, akcja w rodzaju wejdź na Spotify i puść sobie co chesz


A na Spotify w przerwach między utworami wtrącą błyskotliwi prowadzący ze swoimi inteligentnymi komentarzami. Mało wiesz o radiu i tym dlaczego ludzie wciąż go słuchają.

Doskonale wiem, W obu stacjach tego dnia będzie audycja w typie "ulubione kawałki" ale pod względem realizacji, napięcia itd Top w 357 będzie ciekawszy.
Jeszcze niedawno patronowałem obu stacja, ale teraz w RNŚ tylko Siesty słucham, bardzo ostra zadyszke maja, zero kreatywnosci, tam sie źle na Ostrej dzieje.. Nie wiem czemu, a pomysł koncertu życzeń jest jak na walkę z popularnym TOP 357 za słąbym pomysłem
odpowiedź