SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koncesja TVN Style przedłużona. Maciej Świrski za, chociaż niedawno pisał o bezprawiu

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o przedłużeniu koncesji dla kanału satelitarnego TVN Style, należącego do spółki TVN. Wcześniej przez wiele miesięcy Krajowa Rada nie była w stanie podjąć decyzji w tej sprawie. 

Uchwałę w tej sprawie podjęto podczas środowego posiedzenia Krajowej Rady. Za przedłużeniem koncesji zagłosowali wszyscy członkowie Krajowej Rady, w tym przewodniczący regulatora Maciej Świrski. 

Sprawą Rada zajmowała się m.in. 22 maja 2024 r. i wtedy głosowanie w sprawie przyznania koncesji dla TVN Style na kolejne 10 lat na pozostało nierozstrzygnięte. Jak wyjaśniono w komunikacie zamieszczonym stronie KRRiT, "zdaniem przewodniczącego przyznanie koncesji dla programu TVN Style mogłoby wiązać się ze złamaniem polskiego i europejskiego prawa". - Z tego powodu struktura kapitałowa spółki zostanie poddana szczegółowej analizie przez niezależnych ekspertów - przekazano.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Do komunikatu Świrskiego szybko odniósł się Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce. Na platformie przypomniał słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który podkreślił, że "dla obu naszych krajów współpraca amerykańsko-polska w zakresie bezpieczeństwa ma fundamentalne znaczenie".

- Ta współpraca przekłada się na obronę naszych wspólnych wartości, zaangażowanie na rzecz demokracji, wolności prasy, praworządności i wolności prowadzenia działalności gospodarczej. Wszystko, co podkopuje wiarę w przewidywalność klimatu inwestycyjnego w Polsce, jak wczorajsze oświadczenie KRRiT kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność - zwrócił uwagę ambasador USA.

Rada Przedsiębiorczości sprzeciwiała się działaniom KRRiT

W tym tygodniu głos ws. koncesji zabrała Rada Przedsiębiorczości, która wyraziła sprzeciw wobec działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wymierzonych w kanał TVN Style należący do TVN Warner Bros. Discovery. W swoim oświadczeniu podkreśliła, że brak decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w tej sprawie to wroga bezczynność.

Obecna satelitarna koncesja TVN Style wygasa 28 lipca 2024 roku. O jej przedłużenie na kolejnych 10 lat nadawca wystąpił już w lipcu 2023 roku.

TVN Warner Bros. Discovery miał problem z przedłużeniem w Polsce koncesji TVN24 i TVN7. KRRiT zwracała uwagę, że zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, może podjąć taką decyzję w przypadku stacji, których właściciel ma siedzibę w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Zarzucano TVN, że Polish Television Holding zarejestrowano na lotnisku w Amsterdamie, a rzeczywistymi beneficjentami są Amerykanie z koncernu Discovery. KRRiT wstrzymywała się z decyzją do niemal ostatnich dni przed wygaśnięciem koncesji. Na wszelki wypadek TVN Warner Bros. Discovery pozyskał dla TVN24 i TVN7 licencje u holenderskiego regulatora. Skorzystałby z nich, gdyby nie otrzymał na czas polskich. 

W zeszłym roku po kilku miesiącach analizy struktury własnościowej TVN Warner Bros. Discovery, polski regulator przedłużył koncesję HGTV. Decyzję w sprawie stacji poświęconej urządzaniu domów i ogrodów także poprzedził monitoring. Prof. Kowalski informował też, że przewodniczący Maciej Świrski wystąpił o ekspertyzę, która miała ocenić czy nie mamy do czynienia z „handlem koncesjami”. KRRiT nie poinformowała o wynikach tej analizy. W listopadzie ub.r. KRRiT jednogłośnie przedłużyła koncesję dla głównego kanału TVN.

Dołącz do dyskusji: Koncesja TVN Style przedłużona. Maciej Świrski za, chociaż niedawno pisał o bezprawiu

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bracia Pìerdolec
Musieli mu do herbaty dolać sok z gumijagód.
odpowiedź
User
Ziggy3
Dziad żoliborski już ledwo łazi, ale jeszcze ma siłę by wieczorem sprejować na placu Piłsudskiego. Nasz naczelnik
odpowiedź
User
Cezary Gzyms
Dziad żoliborski już ledwo łazi, ale jeszcze ma siłę by wieczorem sprejować na placu Piłsudskiego. Nasz naczelnik


po nocach biega po mieście ze sprayem jak typowy blokers. Upadek totalny.
odpowiedź