SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kongres USA zbada relacje Google i Facebooka z mediami. Rozpoczęto przesłuchania

Komisja Sprawiedliwości Kongresu USA rozpoczęła dochodzenie w sprawie roli jaką mają na amerykańskim rynku największe firmy technologiczne. Na początek kongresmeni przesłuchają przedstawicieli mediów aby zbadać, czy Google i Facebook nie wykorzystują swojej dominującej pozycji w relacjach z wydawcami.

Article

Jak zaznaczają amerykańskie media dochodzenie rozpoczęte przez Kongres ma charakter dwupartyjny, czyli uczestniczą w nim zarówno przedstawiciele Demokratów, jak i Republikanów.

Postępowanie zbiega się z niedawnym raportem przygotowanym przez News Media Alliance (NMA), z którego wynika m.in. że w 2018 r. Google osiągnął dzięki mediom wpływy w wysokości 4,7 mld dol. publikując treści od wydawców na swoich platformach. Tymczasem media nie otrzymały z tego tytułu oczekiwanych przez nie środków.

Dochodzenie rozpoczęte przez Kongres dotyczy zarówno Google, jaki Facebooka. Kongresmeni będą przesłuchiwać przedstawicieli amerykańskich mediów oraz organizacji dziennikarskich pragnąc ustalić, czy największe firmy technologiczne nie wykorzystują swojej dominującej pozycji w relacjach z mediami.

Jak donosi serwis Yahoo obecne przesłuchania są tylko jednym z wątków szerszego śledztwa, jakie Kongres zamierza przeprowadzić w sprawie roli takich koncernów jak Google, Facebook, Amazon i Apple oraz możliwości naruszania przez nie amerykańskich przepisów antymonopolowych.

Na początku czerwca br. zapowiedziano, że własne dochodzenia przeprowadzą także inne instytucje, wśród nich Departament Sprawiedliwości i Federalna Komisja Handlu.

Dołącz do dyskusji: Kongres USA zbada relacje Google i Facebooka z mediami. Rozpoczęto przesłuchania

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
d e r i c k
coSlychacAdm.i.n?CzarnaListaSkryptuSztucznejInteligencjiPuchnieNadal?WiemyZeJestesNiemowa,SkrytaFrancaPortalowa.dalejBedeCiedusiIPrawdadoZlegoKusil.MojePsotyWKoncuPolamiaCiWirtualneGnoty:)

IleWersjiModyfikacjiMojegoNickadodalesAdMMMinNaCzarnaListeSkryptuBlokujacegoNiewygodnycHKomentujacych?PrzeciezJuzWieszZeNaFachowcaTakieSztuczkiNiedzialaja:)

JesliZobaczeTakaKoniecznoscToKazdaGrupeAdmiNistratOrowZlamieZrobieCoZechceTakJakUczynilemNaInteriiCzyWirtualnejPolsce.JakToLecialo...JeszczeSieTakiNieNarodzilCOdalbyMIrade...

zapraszaMdOmnieNAadresChomikuj pl.wpiszNazweiMojegoNicka w ww yy ss zz uu kk ii ww aa rr cc ee.,,
odpowiedź