SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Nowy Świat jak Radio 357: ze zbiórki z Patronite zniknął licznik

Nie tylko Radio 357 - także Radio Nowy Świat zdjęło ze swojej strony na Patronite licznik, pokazujący rezultat ogólny zbiórki. Podaje przy tym powody podobne do tych, które podała siostrzana stacja: - Spotykaliśmy się z opiniami, że po co nam kolejne pieniądze, skoro mamy zgromadzoną tak dużą kwotę. I tu właśnie pojawia się niezrozumienie - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl szefowa stacji, Magda Jethon, dodając: - Środki te bowiem przeznaczamy na bieżącą działalność.

Fot. Radio Nowy Świat / YTArticle

Kilka dni temu informowaliśmy, że Radio 357 zdecydowało się usunąć licznik głównej zbiórki ze swojej strony na serwisie Patronite. Jeszcze w marcu było na nim ponad 21 mln zł, ile jest teraz – tego mogą dowiadywać się patroni podczas spotkań live z zespołem stacji. - Licznik powodował wiele nieporozumień i pytań w stylu "skoro macie już tyle pieniędzy, to po co wam więcej?" – wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Sołtys, prezes Radia 357, zapewniając: - Przejrzystość i regularna informacja o tym jak rozwija się Radio 357 jest i pozostanie kluczowa.

Okazuje się, że i druga stacja, wywodząca się z Trójki - Radio Nowy Świat - usunęła licznik ogólnej zbiórki ze swojej strony. Z naszych informacji wynika, że szefostwo stacji zdecydowało się na taki krok dopiero po tym, jak swój licznik zdjęło Radio 357.

Jethon: pojawia się nieporozumienie

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Magda Jethon, szefowa Radia Nowy Świat, wyjaśnia: - Zdecydowaliśmy się na zdjęcie licznika ogólnego, który był sumą wpłat otrzymanych od początku uruchomienia zbiórki, czyli od ponad 3 lat, ponieważ od jakiegoś czasu spotykaliśmy się z opiniami, że po co nam kolejne pieniądze i dlaczego cały czas namawiamy do wpłat, skoro mamy zgromadzoną tak dużą kwotę. I tu właśnie pojawia się niezrozumienie, bo to nie jest kwota, którą mamy na koncie - ona oznacza, że faktycznie zebraliśmy przez ponad trzy lata tyle pieniędzy, ale środki te cały czas są przeznaczane na bieżącą działalność radia, m.in. na wynagrodzenia dla całego zespołu RNŚ.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jethon wylicza: - Z tych pieniędzy sfinansowaliśmy i wyposażyliśmy studia oraz nasz koncert hall, zakupiliśmy sprzęt, zbudowaliśmy stronę internetową, stworzyliśmy i cały czas rozwijamy naszą aplikację. I oczywiście - rzecz najbardziej prozaiczna - z tych pieniędzy opłacamy wynajem, prąd, gaz, wodę, podatki, prowizje Patronite, itd. Te pieniądze oraz te, które systematycznie co miesiąc wpływają od naszych patronów, pozwalają nam działać, realizować dla patronów i słuchaczy program.

W połowie kwietnia 24 mln zł na liczniku

Działanie Radia Nowy Świat w ponad 90 procentach jest finansowane z wpłat na Patronite.pl.

- Bez tych pieniędzy po prostu by nas nie było – komentuje Jethon. - O naszych działaniach, planach, inwestycjach nasi patroni dowiadują się pierwsi. I to od samego początku jest dla nas kwestią priorytetową. Wszyscy nasi patroni otrzymują mailowe informacje o każdej zmianie w naszym wspólnym radiowym życiu. A niedługo pojawi się też nowa odsłona naszej podstrony "Wspieraj radio”, która w sposób dużo prostszy i przejrzysty prezentować będzie progi i korzyści z nich wynikające – zapewnia nasza rozmówczyni.

W połowie kwietnia ogólna kwota zbiórki, która trwa od ponad trzech lat, wyniosła 24 mln zł. Od połowy 2022 roku liczba patronów i wpłat Radia Nowy Świat systematycznie rośnie. - Ogromnie obawialiśmy się i nadal się obawiamy, że pogarszająca się sytuacja ekonomiczna w kraju, wysoka inflacja, rosnące ceny żywności itp. spowodują, że jak wszyscy, tak i nasi patroni, zaczną dokładniej przyglądać się wszystkim wydatkom. Fakt, że udaje nam się utrzymać ten niewielki trend rosnący jest wynikiem podejmowanych przez nas działań oraz stałej i szczerej komunikacji z patronami, którzy to doceniają i nam ufają – mówi Magda Jethon. - Te działania udaje nam się również realizować właśnie dzięki tym rosnącym wpłatom.

Radio Nowy Świat to internetowa stacja radiowa o profilu muzyczno-publicystycznym. Rozpoczęła nadawanie w 2020 r. W grudniu 2022 r. stacja nawiązała współpracę z Grupą Eurozet, nadawcą m.in. Radia ZET. Ich wspólna oferta handlowa obejmuje sponsoring oraz akcje niestandardowe. Radio Nowy Świat zapewnia, że nie będzie nadawać reklam.

Obecnie Radio Nowy Świat jest wspierane na Patronite 33,9 tys. patronów, deklarujących miesięczne wpłaty na poziomie 705 tys. zł. W ciągu trzech lat zebrano 24 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Radio Nowy Świat jak Radio 357: ze zbiórki z Patronite zniknął licznik

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Xyz
Idą śladem Ojca Dyrektora. Tam też nie wiemy, ile uzbierał na radio od początku istnienia.
odpowiedź
User
izi
nie ma radia internetowego z duszą a kasa? po latach wyjdzie....
odpowiedź
User
Rumburak
nie ma radia internetowego z duszą a kasa? po latach wyjdzie....

Nie po latach, bo patroni (czyli ci, którzy płacą) otrzymują regularnie raporty o wykorzystaniu środków finansowych. Ech, żeby tak Polskie Radio rozliczało się przed abonentami i tak uważnie dysponowało pieniędzmi.

A usunięcie licznika jest słuszne. Wielu ludziom wydaje się, że te miliony na koncie to worek bez dna i te pieniądze cały czas tam są. Ile by się nie wzięło. Niestety, takich cudów nie ma. Bieżąca działalność kosztuje.
odpowiedź