SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Operator Rebtel znika z polskiego rynku. Do 3 stycznia 2019 roku czas na przeniesienie numeru

Pochodzący ze Szwecji wirtualny operator komórkowy Rebtel zapowiedział zamknięcie swojej działalności na polskim rynku. Nie podano przyczyny decyzji o zakończeniu usług, użytkownicy Rebtela mają czas na przeniesienie numeru z tej sieci do innego operatora do 3 stycznia 2019 roku.

Article

Wirtualny operator komórkowy Rebtel korzystający z infrastruktury telekomunikacyjnej Polkomtela pojawił się na polskim rynku w czerwcu br. wprowadzając darmowy pakiet mobilny we Wrocławiu.

Oferta była dostępna jedynie dla osób, które zostały zaproszone do grona Rebtel przez ambasadorów marki. Otrzymywały one darmowe rozmowy, SMS-y i 1 GB internetu. Dodatkowe dane można było kupić po następujących cenach: 1 GB - 7 zł, 5 GB - 15 zł, 10 GB - 20 zł, 20 GB - 25 zł, 50 GB - 35 zł.

W październiku br. Rebtel rozszerzył dostępność swojej oferty na inne miasta - Kraków, Poznań, Łódź i Gdańsk, co sugerowało dalszy rozwój sieci w naszym kraju.

Teraz jednak Rebtel podjął decyzję o wycofaniu się z polskiego rynku, o czym operator poinformował oficjalnie na swojej stronie internetowej. Telekom zapowiedział, że nie przyjmuje już nowych zgłoszeń, a wszyscy użytkownicy sieci zostali powiadomieni o zakończeniu usług w wysłanych do nich mailach.

Rebtel nie podaje przyczyn decyzji o wycofaniu się z Polski, wcześniej jednak po szerokim zaoferowaniu swoich usług operator miał kłopoty z realizacją zamówień i bieżącą obsługą klientów.

W komunikacie telekom przeprosił obecnych użytkowników za rozczarowanie związane z zakończeniem działalności. Poinformował także, że mają oni czas do 3 stycznia 2019 r. na przeniesienie swojego numeru z Rebtel do innego operatora, zaś niewykorzystane przez klientów środki zgromadzone ich kontach zostaną zwrócone. Jeżeli numer nie zostanie przeniesiony w porę, użytkownik utraci go na zawsze.

Rebtel nie jest w br. jedynym wirtualnym operatorem który zakończył w Polsce swoją działalność. W lipcu podobną decyzję podjęła funkcjonująca w modelu subskrypcyjnym i korzystająca z infrastruktury Play sieć Folx. Rozwiązania oferowane przez Folx Play wykorzystał później wprowadzając własną podobną ofertę o nazwie Next.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Operator Rebtel znika z polskiego rynku. Do 3 stycznia 2019 roku czas na przeniesienie numeru

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paweł
Od Rebtel: "Powodem, dla którego kończymy naszą działalność w Polsce, jest decyzja o koncentracji naszego biznesu na innej formie działalności związanej z uruchomieniem usług finansowych w USA. Razem ze strategicznym przekształceniem naszego technicznego partnera MVNE, wszystko to przyczyniło się do podjęcia decyzji o zakończeniu działalności i świadczenia usług na polskim rynku."
11 8
odpowiedź
User
darko
chyba sie nie powiodlo ;) ja jestem w Virgin Mobile i sobie chwalę, mam pakiet #gigadaje za 25 zl i sporą ilość internetu
8 9
odpowiedź