SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Klienci UPC Polska zachęcani do wymiany dekoderów na sprzęty Play

Play, który przejął sieć kablową UPC Polska proponuje dotychczasowym abonentom tego operatora nie tylko wymianę routerów, ale także dekoderów. Biuro prasowe firmy zapewnia Wirtualnemedia.pl, że to dobrowolna oferta, a urządzenia Play są nowocześniejsze.

Dekoder Play Box TV Article

Kilka dni temu informowaliśmy, że konsultanci Play dzwonią do dotychczasowych klientów UPC Polska i proponują im migrację do oferty Play. Towarzyszy temu wymiana sprzętów.

- Od początku września wybrani klienci posiadający usługi UPC otrzymują propozycję przejścia na nowe oferty Play na warunkach promocyjnych. Nie jest to wyłącznie wymiana urządzeń na bardziej nowoczesne, czyli Play Box Net oraz Play Box TV, a propozycja zmiany usług na rozwiązania Play. Wyrażenie zgody na naszą propozycję jest całkowicie dobrowolne, klienci nadal mogą korzystać ze swoich usług na dotychczasowych niezmienionych warunkach - informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Play.

Do tej pory UPC Polska oferował dekodery: Horizon, UPC TV 4K Box i Mediabox. Atutem Play Box TV jest system operacyjny Android TV, który pozwala na korzystanie z ponad 10 tys. aplikacji. Są wśród nich YouTube, Netflix, Amazon Prime Video, Disney+, HBO Max, Player, Polsat Box Go, Viaplay, TVP VOD, Canal+ online. Urządzenie obsługuje formaty: Dolby Vision, HDR10+, HDR10, HLG. Może służyć do odbioru treści IPTV, cyfrowej telewizji kablowej (DVB-C) i naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T, DVB-T2/HEVC).

„Propozycja dla klientów zainteresowanych najwyższymi parametrami”

Zgoda na migrację do Play wiąże się nie tylko z większą prędkością internetu, ale przeważnie także z podwyżką opłat o kilka-kilkanaście złotych. Osoby, które mają umowę na czas nieokreślony, są wówczas obejmowane rocznym okresem zobowiązania. Po 12 miesiącach opłata wzrasta o 10 złotych, jeśli ponownie nie zostanie przedłużona umowa.

Zmiana routera czy dekodera wymaga wizyty instalatora, która kosztuje 50 zł. - Wizyta instalatora UPC, co do zasady, podlegała opłacie – wyjątkiem były dedykowane promocje - tłumaczy biuro prasowe Play. Jeszcze 3 lata temu i w poprzednich latach, taka usługa była darmowa. Technik UPC Polska w przypadku zmiany mieszkania bezpłatnie wymieniał router, wiercił dziury na kabel w ścianach i umieszczał go na zaczepkach.

- Połączyliśmy siły i wspólnie dbamy o rozwój infrastruktury, aby oferta szybkiego Internetu była dostępna dla jak najszerszej grupy klientów. Jest to propozycja szczególnie atrakcyjna dla klientów zainteresowanych usługami o najwyższych parametrach i na najnowocześniejszych urządzeniach. Warunki nowej oferty są szczególnie korzystne, jeśli klienci dodatkowo przenoszoną lub dokupują usługi komórkowe - wyjaśnia Play.

Skargi w sprawie „spadku jakości usług” po fuzji Play i UPC

Nie wszyscy klienci UPC Polska ze zrozumieniem przyjęli połączenie tej firmy z Play. - Do Urzędu trafiło kilka skarg konsumentów w związku z problemami po połączeniu Play i UPC. Dotyczą one indywidualnych problemów, np. spadku jakości usług  czy rozbieżnych informacji u konsultantów obu firm - informuje Wirtualnemedia.pl Maciej Chmielowski z Departamentu Komunikacji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Krytyka dotyczy m.in. powracających awarii i prac konserwacyjnych dotyczących usługi internetu. Zdaniem operatora, sieć działa prawidłowo. - Dzięki wieloletnim inwestycjom w najnowocześniejszą infrastrukturę dysponujemy siecią szerokopasmową zapewniającą niezawodną jakość usług nawet w przypadku wyjątkowych potrzeb naszych klientów i ponadstandardowych sytuacji, czego przykładem był czas pandemii. Nasza sieć działa prawidłowo a planowe prace wykonywane są w godzinach najmniejszego ruchu sieciowego i dokładamy starań, żeby trwały jak najkrócej – tłumaczyło niedawno biuro prasowe Play.

Play w ostatnim czasie wysłał do klientów UPC Polska dwa maile. Zapewniał w nich, że ich pakiety nie ulegają zmianom. Nie mogą oni też bezkarnie rozwiązać umowy, jeśli są objęci okresem zobowiązania. – Prawo telekomunikacyjne zmiana nazwy dostawcy usług nie jest zmianą zawartej przez Państwa umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. W związku z tą zmianą, wypowiedzenie przez Państwa umowy w okresie zobowiązania, będzie wiązać się z koniecznością zwrotu proporcjonalnej części ulgi udzielonej przy jej zawarciu. Warunki świadczenia usług i zasady obsługi klienta pozostają bez zmian - wyjaśnił Play.

Koniec UPC Polska

Przed tygodniem do historii przeszła strona internetowa UPC Polska. Osoby odwiedzające witrynę upc.pl są przekierowywane na play.pl. W 2020 roku francuska Grupa Iliad za 9,6 mld zł kupiła sieć komórkową Play. W kwietniu 2022 roku sfinalizowano z kolei przejęcie UPC Polska od Liberty Global za 7,013 mld zł. Niedługo później ruszyła kampania reklamowa pod hasłem „UPC przeszło do Play”. Mocno ograniczono wydatki na marketing samego UPC Polska.

Na początku lutego pracownicy UPC Polska przenieśli się z biurowca Spark przy al. Solidarności na warszawskiej Woli do biurowca Neopark na Mokotowie, gdzie siedzibę ma operator Play. W kwietniu portal Wirtualnemedia.pl informował, że docelowo dojdzie do rebrandingu UPC Polska na Play. - Rozwijamy nasze usługi zarówno pod marką Play, jak i UPC. Co do zasady, decyzje biznesowe komunikujemy oficjalnymi kanałami spółki - komentowało te doniesienia biuro prasowe Play.

Pod koniec maja UPC Polska wprowadził pakiety telewizyjne Play dla nowych abonentów. Obejmowały 157 kanałów zamiast dotychczasowych 189. Atutem tej oferty miała być jednak swoboda w wyborze wykupywanych co miesiąc serwisów streamingowych. W ostatnich miesiącach Play dołączył część stacji, których nie miał w pakietach, a były one częścią oferty UPC. Dodano kanały: TVP Info, TVP Kultura, TVP Sport, TVP Nauka i Alfa TVP, TV Republika, a ostatnio także Eurosport 2. W pakietach Play wciąż nie są oferowane: TVP Historia, TVP ABC, TVP Seriale, TVP Rozrywka, TVP Kobieta, TVP Polonia, TVP Dokument, TVP World, TVP HD, Belsat, Adventure, AXN Spin, Bollywood TV, DocuBox, Fashion TV, FightBox, FightKlub, FilmBox Action, FilmBox Arthouse, FilmBox Extra, FilmBox Family, FilmBox Premium, Ginx E-sports TV, Golf Channel, Kino TV, Mezzo, Mezzo Live, Novela TV, Sky News, SportKlub i Top Kids.

Latem Play ograniczył liczbę salonów i wysp sprzedażowych UPC w centrach handlowych. Część placówek, które były w innych lokalizacjach przemianowano na Salony Obsługi i Sprzedaży Play. 31 sierpnia nastąpiło prawne połączenie spółek P4 (operator sieci Play) i UPC Polska. - Formalne połączenie Play i UPC nie wiąże się z odejściem osób na stanowiskach dyrektorskich. Zarząd spółki pozostaje bez zmian - tłumaczyło w rozmowie z Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Play.

Dołącz do dyskusji: Klienci UPC Polska zachęcani do wymiany dekoderów na sprzęty Play

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
...
Nowa defnicja dojenia klientów?
43 1
odpowiedź
User
Andrzej
Tylko, że Play nie ma żadnego dekodera z nagrywarką! Tylko upośledzone nagrywanie w chmurze. Teraz mam 2 dekodery z dyskami prędzej zmienię operatora niż te dekodery na play owy syf!!! Tylko Play nie ma w ofercie dekodera PVR
60 1
odpowiedź
User
Aaaaaaa
KURTKA !!!!!!!!!!!!!! Kurtkaaaaaa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Co tam się dzieje !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Okrągły dekoder ???????? Okrągły ???????????? A jak postawię pionowo i się sturla ??????????????
40 2
odpowiedź