SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Konkurs Chopinowski i premierowe spektakle jesienią w radiowej Dwójce

We wtorek 1 września wystartuje jesienna ramówka Programu II Polskiego Radia, której istotnym elementem będą transmisje z przesłuchań, koncertów finałowych i występów gwiazd podczas tegorocznego Konkursu Chopinowskiego.

fot. Grzegorz Śledź/PR2Article

W nowej audycji „Koncert chopinowski” (emisja w poniedziałki o godz. 20.30) przypomniane zostaną najwybitniejsze interpretacje utworów tego kompozytora, zarejestrowane przez Polskie Radio. Goście audycji „Kto słucha, nie błądzi, czyli płytowy trybunał Dwójki” ocenią najciekawsze nagrania z konkursu. W paśmie „Rozmowy o muzyce” słuchacze poznają sylwetki uczestników, a w paśmie „Opowieści po zmroku” sylwetki jurorów konkursu.

We wtorek 1 września o godz. 19.00 Program II Polskiego Radia w codziennej audycji „Książka do słuchania” rozpocznie nadawanie odcinków z fragmentami „Mistrza i Małgorzaty” Bułhakowa. Książkę będzie czytał aktor Marek Kondrat (więcej na ten temat). Ponadto w tym paśmie pojawią się m.in. opowiadania Marka Nowakowskiego, „Kompleks polski” Tadeusza Konwickiego, „Matka Makryna” Jacka Dehnela, „Wojna polsko-ruska” Doroty Masłowskiej i „Obóz wszystkich świętych” Tadeusza Nowakowskiego.

Wśród premierowych spektakli w radiowym teatrze zaplanowano spektakle m.in. „Wampir”, „Pan Tadeusz”, „Nie-boska komedia”, „Pierścień wielkiej damy”, „Mąż i żona”, „Rzeźnia”, „Burza”, „Udręka życia” i „Do piachu”.

Do końca grudnia kontynuowane będą cykle związane z 90. urodzinami Polskiego Radia. Tej rocznicy w całości poświęcone jest piątkowe pasmo „90 lat dokoła dźwięku” o godz. 13.30, podczas którego Dwójka przypomina najciekawsze koncerty zorganizowane przez Polskie Radio.

Pasmo „Wybieram Dwójkę” (od poniedziałku do czwartku o 16.00) zostanie wydłużone do godziny 19.00, a jego częścią stanie się program „O wszystkim z kulturą”. Tematy ze świata muzyki klasycznej, pop-kultury i teatru poruszać będą naprzemiennie Jacek Hawryluk, Marcin Majchrowski, Jacek Wakar oraz Bartek Chaciński.

Od wtorku do czwartku o godz. 21.30 radiowa Dwójka będzie nadawać nowe pasmo „Inny stan skupienia” z dyskusjami i analizami. W ramach pasma we wtorki raz w miesiącu znajdzie swą kontynuację cykl prof. Antoniego Dudka „Ćwierćwiecze”, a Piotr Kędziorek zajmie się zagadnieniami antropologicznymi i etnograficznymi.

W programie „Notatnik Dwójki” (od poniedziałku do piątku o godz. 13.00) stacja zaprezentuje młodych wykonawców muzyki oraz publicystyczne ujęcie rzadkich zjawisk kulturalnych. W paśmie „Pora koncertowa” (niedziele, godz. 13.00) zabrzmią najciekawsze koncerty z oferty radiofonii zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców. Audycja „Kryzys średniego wieku” (niedziele, godz. 18.00) mediewista Łukasz Modelski i Łukasz Kozak przybliżą najwybitniejsze dzieła epoki średniowiecza.

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od kwietnia do czerwca br. udział Dwójki w rynku radiowym wyniósł 0,5 proc. (zobacz wyniki wszystkich stacji ogólnopolskich).

Dołącz do dyskusji: Konkurs Chopinowski i premierowe spektakle jesienią w radiowej Dwójce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl