SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kool2Play pozyskał 2 mln zł od inwestorów, premiera gry „Uragun” w połowie roku (wideo)

Produkująca gry wideo firma Kool2Play pozyskała na rozwój 3,6 mln zł, z czego 2 mln zł z emisji dwóch serii swoich akcji. Pierwsza gra spółki - „Uragun” - ma pojawić się w sprzedaży w połowie br., Kool2Play chce też wtedy zadebiutować na rynku NewConnect warszawskiej giełdy.

Article

W miniony piątek Kool2Play poinformował, że zakończył emisję akcji serii C. Ogółem z emisji dwóch serii swoich akcji pozyskała 2 mln zł, dodatkowo w ub.r. otrzymała 1,6 mln zł dotacji w programie sektorowym GameINN z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na projekt gry strategicznej z gatunku city builder o nazwie kodowej „Odbudowa”. Ma ona pojawić się na rynku w 2022 roku.

- Inwestorzy zaufali naszej wizji, inwestując w spółkę w dwóch rundach finansowania 2 miliony złotych, wyceniając tym samym firmę na 16 milionów złotych. Jestem przekonany, że nie zawiedziemy ich zaufania a rynek zweryfikuje wartość Kool2Play po debiucie na NewConnect, który planujemy przeprowadzić w połowie roku - komentuje Marcin Marzęcki, prezes Kool2Play.

Firma planuje jeszcze nad dwoma grami: „Uragun”, która na zostać udostępniona na przełomie drugiego i trzeciego kwartału br. oraz „City of Minds” (premiera planowana na 2021 rok).

„Uragun” będzie grą typu top-down shooter, ma mieć wartką akcję z elementami taktyki. Zostanie wydana na PC w formule wczesnego dostępu, a w pełnej wersji także na konsole Nintendo Switch, Xbox i PlayStation. - Aktualnie w produkcji są trzy levele: Warszawa, Nowy Jork i Barcelona - mówił prezes Kool2Play we wrześniu ub.r.

 

- Kool2Play koncentruje się na kreowaniu multiplatformowych marek gier, przy czym stawiamy na jakość, a nie ilość. Każdy produkt będzie dopracowany w każdym detalu pod względem jakości i marketingu, tak żeby maksymalnie wydłużyć czas jego monetyzacji poprzez dodatkowy content, prequele i sequele, czy też różne platformy - zapewnia Marcin Marzęcki.

- Tworzymy gry, które dotyczą psychiki człowieka: emocji, instynktów i ich reakcji w świecie, w którym życie jest ciągle przetwarzane przez ludzkie wynalazki. Chcemy, aby gracze ciągle zmagali się z konsekwencjami progresu technologicznego, jaki dzieje się wokół nich i przeżywali różne możliwe scenariusze oparte na potencjalnych niebezpieczeństwach, jakie nieść może za sobą nasze uzależnienie się od technologii - opisuje firma.

Niebawem debiut Kool2Play na warszawskiej giełdzie

Od jesieni ub.r. Kool2Play zapowiada debiut na NewConnect, rynku bocznym warszawskiej giełdy. Za wprowadzenie akcji spółki do obrotu publicznego odpowiada kancelaria Kramer i Wspólnicy jako autoryzowany doradca, a za oferowanie akcji - Vestor Dom Maklerski.

Według sprawozdania złożonego w RKS w 2018 roku Kool2Play SA zanotowała 262 tys. zł przychodów sprzedażowych i 147,4 tys. zł zysku netto. Na koniec 2018 roku 73,8 proc. jej akcji spółki miał członek jej zarządu Michał Marzęcki, a 2,2 proc. - Marcin Marzęcki. 15 proc. należało do funduszu Midven, a 9 proc. do członka jej rady nadzorczej Aleksandra Pakulskiego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kool2Play pozyskał 2 mln zł od inwestorów, premiera gry „Uragun” w połowie roku (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl