SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dwie trzecie Polaków chce opodatkowania Kościoła

70 proc. ankietowanych w sondażu Ibris dla Radia Zet uważa, że przywileje podatkowe dla Kościoła powinny zostać zlikwidowane, a 23 proc. twierdzi, że trzeba je zostawić – podała we wtorek stacja.

Sondaż pokazał też, że 66 proc. badanych chce, żeby państwo przestało finansować Kościół, a 26 proc. jest przeciwnego zdania.

Z sondażu wynika ponadto, że 50 proc. ankietowanych uważa, że nauczanie religii powinno zostać w szkołach, a 44 proc. jest przeciwnego zdania.

54 proc. badanych jest z kolei za pozostawieniem symboli religijnych w miejscach publicznych, a 41 proc. jest za ich usunięciem.

"Sondaż @IBRiS_PL dla Radia ZET 70 proc. ankietowanych uważa, że przywileje podatkowe dla Kościoła powinny zostać zlikwidowane - 23 proc. twierdzi, że trzeba je zostawić. 66 proc. chce też, żeby państwo przestało finansować Kościół - 26 proc. jest przeciwnego zdania” – podano na Twitterze stacji.

"Sondaż @IBRiS_PL dla Radia ZET 50 proc. ankietowanych uważa, że nauczanie religii powinno zostać w szkołach - 44 proc. jest przeciwnego zdania. 54 proc. jest za pozostawieniem symboli religijnych w miejscach publicznych - 41 proc. jest za ich usunięciem” - podano w kolejnym wpisie na TT.

Dołącz do dyskusji: Dwie trzecie Polaków chce opodatkowania Kościoła

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Anonim
Według instytutu badań z D…
odpowiedź
User
miś społeczny
A co z przywilejami emerytalnymi? Niepełnosprawny robotnik musi zap...dalać do 70-tki (bo pewno w końcu podniosą wiek) w jakimś zakładzie pracy chronionej, a zdrowy jak koń policjant idzie na relatywnie wysoką emeryturkę w wieku 45 lat. Czy to sprawiedliwe? Przywileje kościoła to tylko wierzchołek góry lodowej w tym kraju-raju. Jest cała masa branż, które ogrzewają się w ciepełku wypracowanym ciężko przez cały naród.
odpowiedź
User
a
Sugeruję uściślenie do 1000 Polaków, bo tyle się wypowiedziało, a faktycznie jeśli coś z tym robić to zaczynamy od referendum. To, że budżet państwa finansuje religię to jest z powodu synagog, meczetów i innych hari kryszów, bo oni są za tym. To nie kościół jest za finansowaniem z budżetu tylko lobby meczetów-synagogowe, bo z podatku wyznaniowego by się nie utrzymali. Kościół jest za podatkiem wyznaniowym.
odpowiedź