SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krystyna Pawłowicz pyta przewodniczącego KRRiT o koncesję dla Radia Wnet. „Czy polskie stacje są w Pana niełasce?”

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz zapytała na Twitterze przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, kiedy Radio Wnet otrzyma koncesję na nadawanie analogowe. - Czy polskie stacje są w niełasce pana Przewodniczącego...? - spytała.

Krystyna Pawłowicz, fot. akpaArticle

W wpisie twitterowym z pytaniem o koncesję dla Radia Wnet Krystyna Pawłowicz zamieściła swoje zdjęcie z Krzysztofem Skowrońskim, założycielem i szefem tej stacji (Skowroński jest też prezesem zarządu głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich).

Radio Wnet został uruchomione w 2009 roku, jest nadawane przede wszystkim w internecie. W połowie października ub.r. otrzymało tymczasowe pozwolenie na emisję na częstotliwości 87,8 MHz w Warszawie i okolicach. Od miesiąca rozgłośnia realizuje z Telewizją Republika wspólny program poranny emitowany w soboty.

Krystyna Pawłowicz pisała już do szefów KRRiT i UOKiK-u

Jesienią 2016 roku Krystyna Pawłowicz w piśmie do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionowała stwierdzenie „nasze rodzime produkty” w reklamach polskiej żywności w Kauflandzie. Zwróciła uwagę, że ta firma wywodzi się z Niemiec, jej rodzime produkty są niemieckie. Chodziło jej o reklamy z hasłem  „Wszystko, co kochasz” i grafikami z biało-czerwonym sercem.

W odpowiedzi Kaufland wyjaśnił prezesowi UOKiK, że slogan „nasze rodzime produkty” wynika z faktu, że większość sprzedaży w tej sieci sklepów generują produkty spożywcze od polskich dostawców. Firma zapowiedziała, że nie będzie już określała ich jako „nasze”. Wiosną ub.r. zaczęła nowy cykl reklam, których bohaterami jest sympatyczna kobieta, jej rodzina i sąsiedzi.

Z kolei pod koniec października ub.r. Pawłowicz w wywiadzie w „Sieci” krytycznie skomentowała działanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, zarzucając jej opieszałość, niedostateczny nadzór nad wydawaniem koncesji czy brak reakcji na „najbardziej skrajne, kłamliwe, antypolskie wystąpienia, chociaż dysponuje środkami prawnymi, włącznie z karami finansowymi”. W odpowiedzi przewodniczący KRRiT podkreślił, że instytucja ta „działając w oparciu o normy konstytucyjne stoi na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w mediach”.

W lipcu ub.r. Krystyna Pawłowicz zaapelowała do KRRiT o interwencję w sprawie działań części mediów prywatnych, które zdaniem posłanki „bez skrępowania nawołują do blokowania reform i obalenia demokratyczne wybranych polskich władz”.

Natomiast w październiku 2016 roku posłanka skierowała do Krajowej Rady skargę na wydania „Faktów” pokazane od 30 września do 24 października. Jej zdaniem pokazane wtedy materiały były sprzeczne z ustawowym obowiązkiem rzetelnego i obiektywnego informowania i komentowania. W lutym ub.r. KRRiT w oficjalnym stanowisku przyznała parlamentarzystce częściowo rację, uznając, że w materiałach „Faktów” widać było zaangażowanie nadawcy w spór polityczny, niereagowanie na nieprawdę i podsycanie społecznego napięcia, co może nosić znamiona propagowania mowy nienawiści. KRRiT wezwała TVN do niestosowania w przyszłości takich zabiegów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krystyna Pawłowicz pyta przewodniczącego KRRiT o koncesję dla Radia Wnet. „Czy polskie stacje są w Pana niełasce?”

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mon
Jak ktoś nie ma problemów to sobie je znajduje. Ciekawe czy jest coś co tej Pani nie przeszkadza. Jest wiecznie ze wszystkiego niezadowolona.
odpowiedź
User
ciekawy
Krzysztof Skowroński to ten pan, który nie mając telewizora, chciał zostać prezesem TVP. Ciekawe czy będąc szefem Wnetu, nie ma też radia?
odpowiedź
User
Jot
Widocznie mamy jeszcze za mało tych obcych szczekaczek i nie utrwalilismy sobie za co mamy przepraszać. :)
odpowiedź
User
kataryniarski
Wnet ją zamkną !
odpowiedź
User
brt
To dlaczego nie walczy o koncesję dla zapinamypasy czy rockserwisu też polskie stację z dużym potencjałem.
odpowiedź