SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

List w sprawie Polskiego RADIA

"Zapewnienie posad określonemu układowi towarzyskiemu"

Informacje prasowe na temat trudności w wyborze nowego Zarządu Polskiego Radia oraz propozycje personalne Rady Nadzorczej budzą w słuchaczach jak i pracownikach Spółki oburzenie i protest. Odnosi się bowiem nieodparte wrażenie, że nie o interesy Radia i jego słuchaczy chodzi ale o zapewnienie posad określonemu układowi towarzyskiemu. Trzeba podkreślić: towarzyskiemu, a nie politycznemu, bo jak inaczej wytłumaczyć propozycje oddania stanowisk w Zarządzie PR opozycji w zamian za prezesurę dotychczasowego wiceprezesa. Uważając, że sytuacja w publicznym medium, jakie jest Polskie Radio wymaga poważnej dyskusji pragniemy zadać Walnemu Zgromadzeniu jak i Radzie Nadzorczej kilka pytań:

1. Dlaczego czteroletnia kadencja Zarządu nie została publicznie oceniona?
2. Jak należy ocenić działalność Zarządu, który nieudolnym formatowaniem doprowadził do znikomej słuchalności Programu 2 i Programu BIS?.
3. Jak należy ocenić gwałtowny wzrost kadry urzędniczej przy równoczesnej deprecjacji zawodu dziennikarza radiowego zastępowanego przez anonimowych prezenterów?
4. Kto ponosi odpowiedzialności za wystawienie masztów w Solcu Kujawskim, na które składało się całe społeczeństwo, a które jak się teraz okazuje nie rozwiązały problemów nadawczych Programu I?
5. Jaką odpowiedzialność ponosi ustępujący Zarząd za zniszczenie Programu 3 i uczynienie z niego prowincjonalnego, komercyjnego Radia Trójka?
6. Dlaczego ani Rada Nadzorcza ani Rada Programowa nie ustosunkowały się publicznie do krytycznych głosów słuchaczy, którzy przecież finansują działalność Spółki?
7. Co czyni Polskie Radio aby w należytym stanie zachować i pomnażać zbiory archiwalne, które jak informują pracownicy Spółki znajdują się w opłakanym stanie?
8. Dlaczego zaniechano w Polskim Radiu polityki kadrowej, awansów najzdolniejszych (bez względu na sympatie polityczne) i przygotowywaniu profesjonalnej kadry kierowniczej?
9. Dlaczego w dobie oszczędzania Rada Nadzorcza powołuje pięcioosobowy zarząd chociaż znacznie większą Telewizją mogą kierować dwie osoby?
10. Dlaczego Rada Nadzorcza z takim uporem lansuje na stanowisko prezesa byłego członka zarządu, który ponosi odpowiedzialność za te wszystkie nieprawidłowości o których mowa w powyższych pytaniach?

Mamy wiele przykładów do jakiego stanu doprowadzają spółki Skarbu Państwa nieudolne zarządy i jakie z tego powodu my wszyscy ponosimy konsekwencje.. Polskie Radio ze względu na swoją tradycje , misje , którą ma do spełnienia i wiarygodność jaką dotychczas miało w społeczeństwie zasługuje na szczególną uwagę.

Joanna Grochowska
2002-07-08
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji:

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl