SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Patostreamer „Ludwiczek” skazany na więzienie. Znieważył polityków, ale im nie groził

Marcin Osadowski, patostreamer znany jako „Ludwiczek”, został uznany przez bydgoski sąd za winnego znieważenia dwóch polityków opozycji. Ma spędzić 6 miesięcy w więzieniu i zapłacić 12 tys. zł grzywny.

Marcin Osadowski, ps. „Ludwiczek”, fot. screen z youtube'aArticle

Wyrok dotyczy wypowiedzi Marcina Osadowskiego „Ludwiczka” (zezwolił na publikację jego wizerunku i pełnego nazwiska) podczas wiecu na Starym Rynku w Bydgoszczy zorganizowanym 19 lutego ub.r. Wydarzenie miało być wyrazem solidarności z zatrzymanym niedługo wcześniej przez policję Wojciechem Olszańskim ps. „Jaszczur”, z którym „Ludwiczek” przez lata występował w transmisjach internetowych.

Olszański na początku kwietnia został skazany na rok i 8 miesięcy więzienia oraz 15 tys. zł grzywny, za to, że pod koniec stycznia ub.r. podczas manifestacji przeciw przepisom dotyczącym epidemii wzywał m.in. do mordownia parlamentarzystów i wykrzykiwał "To jest kij na poselski ryj".

„Ludwiczek” znieważył posłów, oddalono zarzut ws. gróźb

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy uznał Marcina Osadowskiego za winnego znieważenia posłanki Marceliny Zawiszy z Lewicy i posła Pawła Olszewskiego z PO (patostreamer kierował pod ich adresem wulgaryzmy) oraz pochwalania przestępstwa (Osadowski poparł stwierdzenia Olszańskiego ze styczniowego wiecu, m.in. hasło „To jest kij na poselski ryj”). Oddalono natomiast zarzut kierowania gróźb karalnych wobec polityków Lewicy: posła Krzysztofa Gawkowskiego i Michała Wysockiego.

Osadowski został skazany na 6 miesięcy w więzieniu, 12 tys. zł grzywny i pokrycie kosztów sądowych. W lutym ub.r., kilka dni po wiecu, został aresztowany na trzy miesiące.

- Marcin Osadowski to osoba skrajnie zdeprawowana, popierająca zbrodniczy reżim Łukaszenki i Putina i publicznie nawołująca do mordowania niewinnych osób z powodu ich narodowości i poglądów politycznych. Nasz Ośrodek ma dowody w postaci nagrań, na których widać Marcina Osadowskiego publicznie kpiącego z mordowania dzieci, kobiet i mężczyzn w obozach koncentracyjnych - skomentowano profilu facebookowym Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

- Nasza organizacja zainicjowała ponad 11 śledztw i dochodzeń przeciwko „Ludwiczkowi”, mamy nadzieję, że sprawca ten również w kolejnych procesach zostanie skazany na karę bezwzględnego pozbawienia wolności - dodano.

 

Wyrok bydgoskiego sądu jest nieprawomocny. Prokuratura na razie zamierza zwrócić się o pisemne uzasadnienie.

Dołącz do dyskusji: Patostreamer „Ludwiczek” skazany na więzienie. Znieważył polityków, ale im nie groził

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PK
A kiedy do więzienia pójdą politycy opozycji za grożenie naszemu wspaniałemu rządowi?
odpowiedź
User
No
W tym kraju strach cokolwiek powiedzieć lub napisać, przypomina to najczarniejsze lata naszej historii w XX wieku.
odpowiedź
User
Gad
W tym kraju strach cokolwiek powiedzieć lub napisać, przypomina to najczarniejsze lata naszej historii w XX wieku.

tak długo jak bedziesz mówił mądrze nic Ci nie grozi, dasz radę?
odpowiedź