SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Kluczka po czterech latach odchodzi z TVN24

Reporter TVN24 Maciej Kluczka odchodzi ze stacji - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Poprzednio był związany z Radiem Poznań i Polskim Radiem 24.

Maciej Kluczka podczas pracy w Sejmie dla TVN24. fot. Facebook/Maciej Kluczka/ PAPArticle

O Macieju Kluczce stało się głośno w lutym 2017 roku, gdy ówczesny prezes i redaktor naczelny Radia Merkury Poznań (dziś: radio Poznań) odsunął go od prowadzenia wywiadów politycznych. Kluczka twierdził, że stało się to po tym, jak dopytywał na antenie Ryszarda Czarneckiego o jego syna. Szef radia zapewniał wprawdzie, że po krótkim zwolnieniu chorobowym dziennikarz wróci do wykonywania obowiązków, ale z racji nieporozumień (Kluczka nie chciał podpisać proponowanego mu oświadczenia) ostatecznie reporter rozstał się z rozgłośnią. W maju 2017 roku zatrudniło go polskie Radio 24, ale po trzech dniach rozwiązano z nim tę umowę. - Powodów nie podajemy i nie komentujemy - przekazało nam wówczas Polskie Radio.

Od czerwca 2017 roku w TVN24

W czerwcu 2017 roku dziennikarz znalazł zatrudnienie w TVN24. Realizował tam tematy polityczne, ale nie tylko. Pracował w kilku redakcjach. Od „Wstajesz i Wiesz” gdzie był redaktorem pomagającym przy serwisach, poprzez redakcję „Faktów po południu” (tam najczęściej jego zadaniem było nagrywanie „setek” dla reporterów z Sejmu i miasta), aż do „Czarno na białym” (tam do „setek” doszły też wywiady). - To były cztery lata fantastycznej dziennikarskiej szkoły. Poznałem świetnych, rzetelnych, niesamowicie pracowitych dziennikarzy i po prostu dobrych ludzi. Nabrałem jeszcze większego szacunku i pasji do tego zawodu – napisał Maciej Kluczka na Facebooku.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl dziennikarz podkreśla: - Rozstanie ze stacją to moja życiowa decyzja, po prostu. Stoi za nią chęć zmiany oraz to, że pojawiła się możliwość wykonywania zadań reporterskich, które bardzo odpowiadają mojemu dziennikarskiemu profilowi. W życiu przychodzą jednak takie momenty, że potrzebne jest odświeżenie.

Dopytywany, Kluczka nie chce zdradzić redakcji, do której się wybiera. – Moja dalsza zawodowa droga wyklaruje się najprawdopodobniej w sierpniu, do tego czasu nic nie powiem – podkreśla. W tej chwili wyruszył pieszo na kilkusetkilometrowy szlak do Santiago de Compostela. - Przez najbliższe tygodnie będę więc bardziej offline, dlatego wybaczcie ewentualny brak kontaktu. Do usłyszenia i zobaczenia pod koniec lipca! Bądźcie zdrowi i pilnujcie Polski! – napisał na Facebooku do znajomych.

To nie jedyne pożegnanie z TVN24 w ostatnich tygodniach. W czerwcu po siedmiu latach odeszła ze stacji reporterka, Agata Zamęcka.  Na początku lipca na emeryturę z kolei odszedł wieloletni synoptyk tego informacyjnego kanału, Wojciech Raczyński.

TVN24 notował w maju br. 4,72 proc. udziału w rynku telewizyjnym. To spadek o 8,88 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2020 roku. Średni dobowy udział stacji TVN w tym samym okresie wyniósł 7,21 proc. (- 10,77 proc. r/r).

Dołącz do dyskusji: Maciej Kluczka po czterech latach odchodzi z TVN24

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WidzJacek
Czy redaktor zjadł już śniadanie?.(i co zjadł?!!)
odpowiedź
User
Mbbv nie wiem
Bardzo poważna informacja. Facet od nagrywania setek zmienia firmę..... Bardzo poważna informacja.
odpowiedź
User
Oko
Czyli był Rysiem i taka wartość dziennikarska i wszystko na ten temat.
odpowiedź