SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Kossowski po pół roku odwołany z zarządu wydawcy "Dziennika Gazety Prawnej"

Maciej Kossowski po pół roku pracy został odwołany z funkcji członka zarządu Infor PL, wydawcy „Dziennika Gazety Prawnej” . Zmiana zaszła niedługo po tym jak prezesem Infor PL został ponownie Ryszard Pieńkowski. Zarządzanie obszarem online w firnie przejął Paweł Czuryło.

Maciej Kossowski, fot. materiały prasowe Infor PLMaciej Kossowski, fot. materiały prasowe Infor PL

- Tak, to prawda - mówił Kossowski pytany przez Wirtualnemedia.pl o rozstanie z Infor PL, ale nie chciał komentować przyczyn tej decyzji. Z firmą związany będzie jeszcze przez kilka miesięcy. Nie ma jeszcze konkretnych planów zawodowych.

Wieczorem odwołanie Kossowskiego potwierdził Infor PL w komunikacie. - Jego obowiązki w obszarze online przejmuje Paweł Czuryło, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego „Dziennika Gazety Prawnej” ds. online, tym samym obejmuje stanowisko redaktora naczelnego grupy internetowej DGP Infor. Będzie odpowiedzialny za redakcje: gazetaprawna.pl, dziennik.pl, forsal.pl i infor.pl - podano w komunikacie.

W zarządzie Infor PL Maciej Kossowski odpowiadał za obszar digital, e-commerce oraz działalność reklamową. - Z ekscytacją patrzę na czekające mnie w Inforze zadania i wierzę, że wniosę do firmy wartość, która pomoże Inforowi umocnić pozycję lidera oraz rozwijać nowoczesną i efektywną spółkę technologiczno-mediową - mówił w sierpniu ub.r., gdy obejmował stanowisko.

W poniedziałek informowaliśmy, że po prawie trzech latach przerwy na stanowisko prezesem Infor PL wrócił jej właściciel Ryszard Pieńkowski. Ewa Świstuniuk, która była prezesem spółki przez ostatnie trzy lata, przeszła na stanowisko wiceprezesa. Do zarządu wszedł również Wojciech Sulik.

Paweł Czuryło do Infor PL przeszedł w połowie lipca ub.r. i już wówczas zapowiadał zaangażowanie w ważne projekty dotyczące m.in. rozwoju subskrypcji cyfrowych. Czuryło wcześniej był zastępcą redaktora naczelnego portalu Interia, odpowiedzialnym za rozwój serwisu Biznes Interia, a wcześniej m.in. kierownikiem działu ekonomicznego „Rzeczpospolitej", wiceszefem działu biznes „Gazety Prawnej” i reporterem PAP Biznes odpowiedzialnym za makroekonomię i politykę monetarną.

Maciej Kossowski pracował w Polska Press, Wirtualnej Polsce i Onecie

Maciej Kossowski przed dołączeniem do Infor PL przez kilka miesięcy pracował w Autenti jako head of global SME sales. Od 2017 do początku ub.r był związany z Polska Press. Początkowo był tam dyrektorem zarządzającym biura reklamy (odpowiadał za transformację cyfrową struktur sprzedaży i produktów reklamowych), a w połowie ub.r. został członkiem zarządu. Kierował zespołami sprzedaży, marketingu, działu analiz, IT i rozwoju digital.

W latach 2015-2017 Kossowski pracował w Wirtualnej Polsce jako wiceprezes ds. strategii sprzedażowej i produktu mediowego. W latach 2000-2014 związany był z Grupą Onet.pl.  Zaczynał jako menedżer ds. klientów strategicznych, następnie pełnił funkcje kierownicze w sprzedaży, a od czerwca 2011 do grudnia 2013 był dyrektorem sprzedaży i członkiem zarządu Grupy Onet.pl. Potem pełnił funkcję wiceprezesa Media Impact Polska.

Infor PL wydaje „Dziennik Gazetę Prawną” i jego portale Dziennik.pl, Gazetaprawna.pl i Forsal.pl, a także platformy internetowe Infor.pl, Inforlex.pl (dla prawników), Inforfk.pl (dla księgowych i kadrowych) i Inforrb.pl (dla menedżerów z sektora budżetowego), czasopisma i książki o takiej tematyce.

Firma w 2021 roku osiągnęła wzrost przychodów o 4 proc. do 96,27 mln zł, a jej wynik netto poszedł w dół z 8,32 mln zł zysku do 4,55 mln zł straty, m.in. wskutek odpisu zaległych należności od Garmond Press. Liczba pracowników zmalała z 341 do 311.