SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Małgorzata Kołakowska ma zgodę KNF na objęcie funkcji prezesa ING Banku Śląskiego

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wyraziła zgodę na powołanie Małgorzaty Kołakowskiej na prezesa ING Banku Śląskiego, podała Komisja w komunikacie.

Małgorzata Kołakowska ma zgodę KNF na objęcie funkcji prezesa ING Banku Śląskiego

"Komisja jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie: […] pani Małgorzaty Kołakowskiej na Prezesa Zarządu ING Banku Śląskiego SA" - głosi komunikat.

Rada nadzorcza ING Banku Śląskiego podjęła decyzję o powołaniu Małgorzaty Kołakowskiej na stanowisko prezesa banku 8 grudnia 2009 roku. Na tym stanowisku zastąpiła Brunona Bartkiewicza, który od początku stycznia br. przeszedł do centrali Grupy ING, podał bank w odrębnym komunikacie.

Małgorzata Kołakowska przed powołaniem na stanowisko prezesa zarządu, jako wiceprezes odpowiadała za obszar dużych korporacji i instytucji finansowych oraz rynków finansowych.

"Małgorzata Kołakowska rozpoczęła swoją karierę zawodową w ING Bank NV/Oddział w Warszawie w latach 1993-1996. Po kilkuletniej przerwie, w trakcie której zajmowała stanowisko dyrektora finansowego w McDonalds' Polska oraz dyrektora na Polskę i kraje bałtyckie w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju powróciła do ING Banku Śląskiego. Od października 2006 roku nadzorowała obszar dużych korporacji i instytucji finansowych na stanowisku dyrektora banku. 1 lipca 2008 roku objęła stanowisko wiceprezesa banku" - czytamy w komunikacie ING BSK.

ING Bank Śląski poprawił w 2009 r. wynik netto o 34% (do 595,05 mln zł) dzięki wyższym przychodom z podstawowej działalności przy jednoczesnym utrzymywaniu ścisłej kontroli kosztów. Bank odnotował też wzrost akcji kredytowej o 34%, zwiększenie udział w rynku w tym segmencie (do 2,32%) oraz pozyskanie 371 tys. nowych klientów detalicznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Małgorzata Kołakowska ma zgodę KNF na objęcie funkcji prezesa ING Banku Śląskiego

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
solorz
brawo, gatulacje!!
8 8
odpowiedź