SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mann, Niedźwiecki, Kydryński i Andrus w kalendarzu „Trójka w obrazach wielkich mistrzów” (foto)

W czwartek 13 listopada br. w sprzedaży pojawi się kalendarz Programu III Polskiego Radia, na kartach którego pojawiło się 99 dziennikarzy związanych z Trójką, m.in. Piotr Baron, Wojciech Mann, Marcin Kydryński, Jurek Owsiak, Marek Niedźwiecki oraz Artur Andrus.

Article

Tematem kalendarza są wielkie dzieła znanych malarzy. W tegorocznej edycji udział wzięło 99 dziennikarzy PR III, którzy stworzyli szesnaście obrazów, m.in. „Szarlatan” Hieronima Boscha, „Wiosna” Botticellego, „Lekcja anatomii doktora Tulpa” Rembrandta  czy „Dwie Fridy” Fridy Kahlo.

Kalendarz obejmuje cały rok 2015 i kończy się na kwietniu 2016 roku, ponieważ w tym miesiącu Trójka obchodzi swoje urodziny.

>>> Jak wygląda kalendarz? (fotogaleria)

- Myślę, że nowy kalendarz będzie dla słuchaczy zaskoczeniem. Po pierwsze, w kilku, a może i kilkunastu przypadkach będą mieli problem z rozpoznaniem swoich ulubionych redaktorów, a po drugie - że zawiera 16 miesięcy. Podczas szukania obrazów, które moglibyśmy odtworzyć na zdjęciach, okazało się, że większość wielkich, najbardziej znanych dzieł malarskich przedstawia jedną lub dwie osoby - mówi Magda Jethon, dyrektor programowa Programu III.

Projekt powstał dzięki współpracy Trójki ze studentami i absolwentami Warszawskiej Szkoły Filmowej, którzy pod kierunkiem Lidii Popiel sfotografowali dziennikarzy Programu 3.

Z danych Radio Track wynika, że średni udział Trójki w okresie od lipca do września br. wyniósł 7,2 proc. (więcej na ten temat).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mann, Niedźwiecki, Kydryński i Andrus w kalendarzu „Trójka w obrazach wielkich mistrzów” (foto)

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
podziw
Coś pięknego.
"w kilku, a może i kilkunastu przypadkach będą mieli problem z rozpoznaniem swoich ulubionych redaktorów"
Spoko. Współpracownika SB, Niedźwieckiego, rozpoznam.

A może ktoś wyda kalendarz z 99 TW?
16 31
odpowiedź
User
Świetne zdjęcia
Jest co oglądać. I pomysł oryginalny. Trzeba się czasem mocno przyjrzeć zanim dojrzy się swojego ulubionego redaktora :-)
13 18
odpowiedź
User
j
Bieda z nędzą. A już Jethon jako Wolność wiodąca lud na barykady, trzymająca flagę Trójki to jest jakieś kompletne nieporozumienie.
29 10
odpowiedź
User
Wojtek
A gdzie czekoladowe ptaszysko - symbol upadku niezależnego dziennikarstwa w Trójce?
17 12
odpowiedź
User
radiowidz
Ci to mają jednak rozbuchane ego.
11 10
odpowiedź