SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sąd zabezpieczył majątek Marquard Media Polska, umorzono postępowanie sanacyjne

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie zabezpieczył majątek wydawnictwa Marquard Media Polska, wyznaczając dla niego tymczasowego nadzorcę. W grudniu ub.r. umorzono postępowanie sanacyjne firmy.

Nadzorcą sądowym Marquard Media Polska została Aleksandra Strynkiewicz-Kondracka, licencjonowany doradca restrukturyzacyjny.

Decyzja o zabezpieczeniu w ten sposób majątku wydawnictwa na poczet zobowiązań została wydana przez sąd 5 lutego, a opublikowano ją pod koniec miesiąca.

Marquard bez porozumienia z wierzycielami

Z końcem 2019 roku Marquard Media Polska zrezygnował z wydawania wszystkich swoich magazynów drukowanych, wycofał się z organizacji eventów i zwolnił 70 proc. pracowników. - Niewielka skala działalności, bardzo konkurencyjny rynek, duża zależność od tytułów wydawanych na licencji i niedoskonały model biznesowy w tym obszarze zmusiły nas do zerwania z tą tradycyjną częścią biznesu - uzasadnił Bijan Khezri, CEO oraz współwłaściciel Marquard Media Group.

Równocześnie firma rozpoczęła postępowanie sanacyjne. - Wprowadzone zostały wszystkie operacyjne środki restrukturyzacyjne, a ostatnim elementem realizacji złożonego planu restrukturyzacyjnego jest redukcja zobowiązań poprzez zawarcie układu z wierzycielami - podała pod koniec lipca ub.r. w sprawozdaniu finansowym.

Do porozumienia z wierzycielami jednak nie doszło. W drugiej połowie listopada ub.r. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie zdecydował o umorzeniu postępowania sanacyjnego firmy.

Zaznaczono, że wierzyciele mogą w ciągu dwóch tygodni złożyć skargę na tę decyzję, natomiast „osobie uprawnionej do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości dłużnika zgodnie z przepisami Prawa upadłościowego, przysługuje prawo do złożenia uproszczonego wniosku o ogłoszenie upadłości w terminie przewidzianym do złożenia zażalenia na postanowienie o umorzeniu postępowania restrukturyzacyjnego”.

Marquard Media Polska nadal wydaje kilka serwisów internetowych, m.in. Kozaczek.pl, Papilot.pl, Zeberka.pl i CKM.pl. Wiosną ub.r. z zarządu wydawnictwa odszedł Andrzej Fudała.

W 2019 roku firma zanotowała spadek przychodów o 28,6 proc. do 20,77 mln zł, a jego wynik netto poszedł w dół z 655 tys. zł zysku do 8,33 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: Sąd zabezpieczył majątek Marquard Media Polska, umorzono postępowanie sanacyjne

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mar
Jaka piękna katasrofa
odpowiedź
User
Urban
Dość zaskakujące. Wygląda na to, że poznamy realną wartość serwisu Kozaczek :)
odpowiedź
User
Anżej
Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur.
odpowiedź