SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mateusz Krautwurst rozstaje się z Trójką. „Nie chciałbym, by fani trafiali na wyborczą grę”

Muzyk Mateusz Krautwurst zakończył współpracę z Programem Trzecim Polskiego Radia, w którym prowadził audycję „Serdeczne dźwięki”. Jak przyznał, jednym z powodów był fakt, że nie czuł się doceniany przez kierownictwo stacji.

Mateusz Krautwurst (screen: YouTube/Polskie Radio)Mateusz Krautwurst (screen: YouTube/Polskie Radio)

Krautwurst o swojej decyzji poinformował na Facebooku. „Zrezygnowałem ze współpracy z radiem. Niektórzy powiedzą, że szkoda, inni, że za późno, a inni, że w ogóle nigdy do tego nie powinno dojść. Ale (…) dla mnie artyści między innymi kreują rzeczywistość, a dziennikarze opisują tę rzeczywistość, ją naświetlają (…). Ja na antenie Trójki znalazłem przestrzeń na to, aby pokazywać bez kompromisów muzę, która mnie kręci i tych artystów, których cenię, których poznać chciałem albo których znałem i był to czas wspaniały” - powiedział w nagraniu tam zamieszczonym. 

Na antenie samej Trójki o odejściu Krautwursta wspomniał Michał Margański, który w środę wieczorem poprowadził „AnagrammarganA” (wtedy w ramówce powinna być audycja „Serdeczne dźwięki”). - Pewnie spodziewali się państwo głosu Mateusza Krautwursta. Niestety nie ma go w Trójce, oczywiście znam powód takiej sytuacji, ale nie jest moją rolą, aby o tym mówić. Pozostaje mi tylko serdecznie pozdrowić Mateusza. Mateuszu, posyłam dużo ciepła, dużo, dużo ciepła i dużo... zrozumienia” - powiedział.

W rozmowie z serwisem Plejada.pl Krautwurst przyznał, że powodami jego decyzji były niedawne narodziny córki oraz fakt, że nie czuł się doceniany przez kierownictwo stacji. „Na dwa tygodnie przed wyborami audycja miałby być dłuższa i rozdzielona serwisem informacyjnym. Nie mam na to wpływu, a nie chciałbym, by fani tej audycji trafiali na wyborczą grę w trakcie rozmowy z artystą” - podkreślił.

Krautwurst to piosenkarz i producent muzyczny, wokalista zespołu The Positive.

Według badania Radio Track od czerwca do sierpnia br. Trójka miała 2,1 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 1,6 proc. rok wcześniej.

W ub.r. przychody Polskiego Radia zmalały o 8 proc. do 315,8 mln zł, a strata netto pogłębiła się z 19,9 do 55,1 mln zł, bo nadawca tylko nieznacznie ograniczył koszty.

Dołącz do dyskusji: Mateusz Krautwurst rozstaje się z Trójką. „Nie chciałbym, by fani trafiali na wyborczą grę”

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ałć
Nie chciał uczestniczyć w grze wyborczej? A co robił w Trójce po 20 sierpnia 2020 r.? Pamiętam jak przyszedł, arogancki, butny, pyskował słuchaczom, którzy ośmielili się zapytać co tu robi. Muzyka bezkompromisowa? Buhaaa haha haha. Toż w audycjach prezentował pieszczoszków władzy. Ale, że co? Prezeska nie doceniła koncertów w Trójce? Czy audycji, których i tak nikt nie słucha. Bo kto jeszcze słucha stacji, która jest partyjnym ściekiem i zaprzeczeniem jakichkolwiek standardów dziennikarstwa? Ps. Ciechana prezeska wylała bez wyrzutów, pisiego ulubieńca, który rozwalał antenę pod jej dyktando i niszczył ludzi a nie doceniła pana Kiszona kapusta. Smuteczek.
odpowiedź
User
C.
Spoko jeszcze Ania Popek została z lizusów 😂
odpowiedź
User
Bodzio
A to dziwne, przecież prezeska robi umpa umpa z Trójki i kraustwurst idealnie pasował.
odpowiedź