SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Koniec HBO Max. Jak korzystać z platformy Max?

We wtorek serwis streamingowy HBO Max przeszedł do historii. Jego użytkownicy są przekierowywani od nowej platformy Max, która agreguje treści m.in. HBO, TVN i Discovery. Użytkownicy HBO Max nie muszą zakładać konta w Max. Wystarczy użyć loginu i hasła z zamkniętej platformy.

Biblioteka Max ma obejmować aż 27 tys. godzin Wśród nich będą nie tylko nowe odcinki produkcji „Ród Smoka”, „Diuna: część druga”, ale także programy znane z kanałów TVN czy Discovery. Dotychczas biblioteka Discovery+ z treściami rozrywkowymi i dokumentalnymi wchodziła w skład Playera.

Do tej pory obowiązywał jeden pakiet HBO Max, którego standardowa cena wynosiła 29,99 zł miesięcznie lub 19,99 zł dla osób, które wykupiły subskrypcję do końca marca 2022 roku i jej nie przerwały. Klienci Canal+ lub Canal+ online za opcję HBO z dostępem do serwisu musieli płacić 20 zł. Teraz pakietów będzie więcej.

W przypadku subskrypcji bezpośredniej (przez Max) Pakiet Podstawowy ma zawierać reklamy i kosztować 19,99 zł miesięcznie lub 199 zł rocznie. Pakiet Standardowy nie będzie zawierał reklam, pozwoli na pobranie do 30 tytułów. Jego koszt to 29,99 zł miesięcznie lub 299 zł rocznie. Oba tańsze pakiety pozwalają na oglądanie treści Full HD. 49,99 zł miesięcznie lub 499 zł rocznie ma kosztować Pakiet Premium. Dzięki niemu będzie można pobrać do 100 tytułów i oglądać wybrane produkcje w 4K/Dolby Atmos. Za 20 zł miesięcznie będzie można dokupić paczkę Kanały TV i Sport (ponad 25 kanałów telewizyjnych). Nie będzie ona dostępna za pośrednictwem dostawców płatnej telewizji.

Promocje dla klientów Playera, Polsat Box i Canal+

Player poinformował swoich subskrybentów, że po debiucie Max, zainteresowani otrzymają kod promocyjny, który pozwoli im na skorzystanie z nowego serwisu na preferencyjnych warunkach.  Tylko w Max będzie można oglądać premierowe odcinki serialu „Skazana” i innych produkcji, dotychczas kojarzonych z Playerem. Warner Bros. Discovery zależy na migracji subskrybentów do nowej platformy.

Firma nie zamierza jednak kończyć współpracy z zewnętrznymi partnerami dystrybucyjnymi. Większość operatorów zaproponuje klientom Pakiet Standardowy. Dzięki Canal+ i Polsat Box będzie można czasowo korzystać z Pakietu Premium z  wybranymi produkcjami w jakości 4K.  W przypadku platform z powodu zmiany nazwy, abonenci nie mogą przedterminowo i bezkarnie rozwiązać umowy. 

- Wszyscy nasi abonenci posiadający usługę HBO Max otrzymają dostęp do najwyższego oferowanego przez Max pakietu bazowego Premium. Abonenci posiadający usługę dostępu do HBO Max na czas określony – w tym okresie umowy. Z kolei abonenci, których usługa dostępu do HBO Max jest lub stanie się usługą na czas nieokreślony, promocyjnie będą mogli korzystać z pakietu Premium do 31 stycznia 2025 r., a potem z pakietu Standardtłumaczyła niedawno Wirtualnemedia.pl Olga Zomer, rzeczniczka prasowa Cyfrowego Polsatu, do którego należy Polsat Box.

Podobną informację podał Canal+ Polska. - Twoje dotychczasowe konto w HBO Max zostanie automatycznie przeniesione do Max na plan Standardowy, jednak czasowo otrzymasz promocyjny dostęp do pakietu Premium: w przypadku dostępu do HBO Max w ramach oferty z zobowiązaniem – do końca okresu zobowiązania, w przypadku dostępu do HBO Max w ramach oferty bez zobowiązania – do 30 września 2024 r. - poinformował Canal+.

Identyczne zasady dotyczą subskrybentów Canal+ online. - Już 11 czerwca HBO Max, w wyniku decyzji jego dostawcy, zmieni się w Max. Wraz ze zmianą nazwy, dostawca Max wprowadzi w serwisie trzy pakiety bazowe (Podstawowy, Standardowy, Premium), nowe funkcje oraz jeszcze więcej rozrywki. Twoje dotychczasowe konto w HBO Max zostanie automatycznie przeniesione do Max na plan Standardowy, jednak do 30 września otrzymasz promocyjnie dostęp do pakietu Premium. Cena dostępu do serwisu pozostaje zgodna z warunkami Twojej oferty, czyli zapłacisz za Max tyle samo, co dotychczas za HBO Max. Do serwisu zalogujesz się dotychczasowym loginem i hasłem z HBO Max - takie wiadomości e-mail otrzymali subskrybenci.

Na jakich urządzeniach skorzystamy z Max?

Wiele telewizorów i przystawek korzysta z systemu operacyjnego Android TV/Google TV. Na stronie Centrum Pomocy  Max można wyczytać, że serwis zadziała na urządzeniach z Android TV 5.1 lub nowszym. To na przykład telewizory Sony od 2015 roku i nowsze, urządzenia Chromecast z Google TV, telewizory i przystawki Xiaomi (m.in. MiBox) czy TCL (z systemem Google TV). Aby usługa działała, wystarczy pobrać aplikację Max ze sklepu Google Play.

Od lat najczęściej sprzedawanymi telewizorami w Polsce są Samsungi. W przypadku tych urządzeń aplikacja Max powinna działać na sprzętach z 2016 roku lub nowszych. Aby z niej skorzystać trzeba sięgnąć do zakładki z aplikacjami w systemie operacyjnym Tizen i pobrać aplikację Max. Podobnie muszą uczynić posiadacze telewizorów LG (zainstalować Max z LG Content Store). Serwis streamingowy powinien działać na telewizorach z systemem operacyjnym WebOS 3.5 lub nowszym.

Z Max będzie można też korzystać na odtwarzaczach multimedialnych Apple TV (Apple TV 4K, Apple TV HD z systemem tvOS 14 lub nowszym), Amazon Fire TV (Amazon Fire TV Stick, Amazon Fire TV, Cube z systemem Fire OS 5 lub nowszym), Roku (Roku OS 11 i nowszy). Także konsole do gier pozwalają na oglądanie treści z serwisów streamingowych. Max zainstalujemy na konsolach: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series S, Xbox Series X, Xbox One. Canal+ zapowiada, że najpierw Max będzie działać na dekoderach 4K DualBox+, a następnie także na 4K UltraBox+.

Max będzie można pobrać też na smartfony i tablety: z Androidem (5.1 lub nowszym - m.in. Samsung, Xiaomi, Motorola, Sony Xperia, Google Pixel, Realme), Apple iPhone, iPad, iPod Touch (z systemem iOS 14 lub nowszym). Serwis będzie działał na komputerach stacjonarnych i laptopach z systemami Windows, Mac i Chrome OS (przeglądarki Chrome, Edge, Firefox, Safari). Jeśli ktoś nie posiada telewizora obsługującego Max, to zawsze może kupić przystawkę, która pozwoli mu na korzystanie z platformy. Najtańsze kosztują mniej niż 200 zł.

Dołącz do dyskusji: Koniec HBO Max. Jak korzystać z platformy Max?

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
abc
Ten rebranding to robili specjalisci z ZPRu?
13 0
odpowiedź
User
Pikuś
Chyba przyjdzie się rozstać.
10 0
odpowiedź
User
lura
przegięcie
7 0
odpowiedź