SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

McDonald's chce "nadrobić stracony czas". Zwiększy budżet marketingowy

McDonald's zapowiedział, że budżet marketingowy, który został wstrzymany w okresie lockdown'u spowodowanego pandemią COVID-19 wyda w kolejnych miesiącach tego roku. Planuje go jeszcze zwiększyć, by zachęcić klientów do odwiedzania jego restauracji i "nadrobić stracony czas".

Article

Po tym, jak przez kilka tygodni prawie wszystkie restauracje McDonald's na całym świecie były zamknięte w związku z wprowadzonym lockodown'em w związku z epidemią koronawirusa, obecnie prawie wszystkie lokale są otwarte ponownie - funkcjonuje normalnie 94 proc. z nich.

We wspomnianym okresie, sieć fast-food, by przetrwać przyjęła tzw. "model 3D" - drive-thru, delivery i digital. Drive thru stanowił aż 90 proc. sprzedaży w USA.

Wyniki finansowe ostro w dół

Kwartalne przychody McDonald's spadły o prawie jedną trzecią rok do roku, do 3,76 mld dolarów z 5,41 mld dolarów. Przychody w USA są nadal zagrożone przez wzrost zachorowań na COVID-19, ale rynki europejskie (takie jak Wielka Brytania) notują poprawę wyników w związku z "ponownym otwarciem". Firma odnotowała zysk netto w drugim kwartale w wysokości 483,8 mln dolarów wobec 1,52 mld dolarów w analogicznym okresie ub.r. Globalna sprzedaż w tych samych lokalach spadła o 23,9 proc.

Lokale w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji i Włoszech zostały całkowicie zamknięte na dłuższy okres w II kwartale. Teraz dzięki „penetracji drive thru” działa 70 proc. obiektów na pięciu największych rynkach międzynarodowych (Australia, Kanada, Francja, Niemcy i Wielka Brytania). Chris Kempczinski, prezes McDonald's, powiedział:- Ten bezpieczny i wygodny kanał obsługi był szczególnie atrakcyjny dla naszych klientów w czasie pandemii.

Dodał, że firma liczy na poprawę wyników w kolejnych miesiącach, zwracając przy tym uwagę, że są one zagrożone przez wysokie bezrobocie, gwałtowny wzrost popularności gotowania w domu i konkurencję na platformach dostawczych do domu.

Sporo więcej na marketing

Oszczędności marketingowe z drugiego kwartału br. mają zostać ponownie zainwestowane w trzecim i czwartym kwartale. W drugim kwartale większość czołowych rynków „znacznie ograniczyła” wydatki. W Stanach Zjednoczonych wydatki na reklamę  spadły o 70 proc. rok do roku, ponieważ firma czekała na ustabilizowanie się sytuacji.

- Zgromadziliśmy pokaźny budżet marketingowy tylko po to, aby zainwestować go w drugiej połowie 2020 roku - powiedział Kempczinski. - McDonald's zainwestuje również dodatkowe 200 mln dolarów w reklamę na naszych amerykańskich i międzynarodowych rynkach w drugiej połowie roku, aby przyspieszyć ożywienie. Odpowiada to dodatkowemu miesiącowi mediów na każdym rynku. Działania te spowodują znaczny wzrost naszej aktywności marketingowej przez resztę roku - dodał.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: McDonald's chce "nadrobić stracony czas". Zwiększy budżet marketingowy

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Junky food
Wszystko rozumiem.. Tylko że tego nie da się już jeść..
6 2
odpowiedź
User
edek
Kiedyś tam byłem! Chyba 2006... jakoś tak
5 2
odpowiedź
User
loool
Kiedyś tam byłem! Chyba 2006... jakoś tak


To niesamowicie rzadko z tej twojej wsi wyjeżdżasz. :DD
2 4
odpowiedź
User
Jola
Kiedyś tam byłem! Chyba 2006... jakoś tak


To niesamowicie rzadko z tej twojej wsi wyjeżdżasz. D


Raczej człowiek omija obciach
4 1
odpowiedź