SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

McDonald's chce "nadrobić stracony czas". Zwiększy budżet marketingowy

McDonald's zapowiedział, że budżet marketingowy, który został wstrzymany w okresie lockdown'u spowodowanego pandemią COVID-19 wyda w kolejnych miesiącach tego roku. Planuje go jeszcze zwiększyć, by zachęcić klientów do odwiedzania jego restauracji i "nadrobić stracony czas".

Article

Po tym, jak przez kilka tygodni prawie wszystkie restauracje McDonald's na całym świecie były zamknięte w związku z wprowadzonym lockodown'em w związku z epidemią koronawirusa, obecnie prawie wszystkie lokale są otwarte ponownie - funkcjonuje normalnie 94 proc. z nich.

We wspomnianym okresie, sieć fast-food, by przetrwać przyjęła tzw. "model 3D" - drive-thru, delivery i digital. Drive thru stanowił aż 90 proc. sprzedaży w USA.

Wyniki finansowe ostro w dół

Kwartalne przychody McDonald's spadły o prawie jedną trzecią rok do roku, do 3,76 mld dolarów z 5,41 mld dolarów. Przychody w USA są nadal zagrożone przez wzrost zachorowań na COVID-19, ale rynki europejskie (takie jak Wielka Brytania) notują poprawę wyników w związku z "ponownym otwarciem". Firma odnotowała zysk netto w drugim kwartale w wysokości 483,8 mln dolarów wobec 1,52 mld dolarów w analogicznym okresie ub.r. Globalna sprzedaż w tych samych lokalach spadła o 23,9 proc.

Lokale w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji i Włoszech zostały całkowicie zamknięte na dłuższy okres w II kwartale. Teraz dzięki „penetracji drive thru” działa 70 proc. obiektów na pięciu największych rynkach międzynarodowych (Australia, Kanada, Francja, Niemcy i Wielka Brytania). Chris Kempczinski, prezes McDonald's, powiedział:- Ten bezpieczny i wygodny kanał obsługi był szczególnie atrakcyjny dla naszych klientów w czasie pandemii.

Dodał, że firma liczy na poprawę wyników w kolejnych miesiącach, zwracając przy tym uwagę, że są one zagrożone przez wysokie bezrobocie, gwałtowny wzrost popularności gotowania w domu i konkurencję na platformach dostawczych do domu.

Sporo więcej na marketing

Oszczędności marketingowe z drugiego kwartału br. mają zostać ponownie zainwestowane w trzecim i czwartym kwartale. W drugim kwartale większość czołowych rynków „znacznie ograniczyła” wydatki. W Stanach Zjednoczonych wydatki na reklamę  spadły o 70 proc. rok do roku, ponieważ firma czekała na ustabilizowanie się sytuacji.

- Zgromadziliśmy pokaźny budżet marketingowy tylko po to, aby zainwestować go w drugiej połowie 2020 roku - powiedział Kempczinski. - McDonald's zainwestuje również dodatkowe 200 mln dolarów w reklamę na naszych amerykańskich i międzynarodowych rynkach w drugiej połowie roku, aby przyspieszyć ożywienie. Odpowiada to dodatkowemu miesiącowi mediów na każdym rynku. Działania te spowodują znaczny wzrost naszej aktywności marketingowej przez resztę roku - dodał.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: McDonald's chce "nadrobić stracony czas". Zwiększy budżet marketingowy

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Junky food
Wszystko rozumiem.. Tylko że tego nie da się już jeść..
odpowiedź
User
edek
Kiedyś tam byłem! Chyba 2006... jakoś tak
odpowiedź
User
loool
Kiedyś tam byłem! Chyba 2006... jakoś tak


To niesamowicie rzadko z tej twojej wsi wyjeżdżasz. :DD
odpowiedź