SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mediacap coraz bliżej opuszczenia giełdy, złożył wniosek do KNF

Akcjonariusze holdingu marketingowo-badawczego Mediacap zgodzili się na wycofanie jego akcji z warszawskiej giełdy, a spółka złożyła o to wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego. 100 proc. akcji Mediacapu mają jego menedżerowie i kontrolowane przez nich spółki, pozostałe walory zostały przymusowo wykupione w minionym tygodniu.

Jacek Olechowski, prezes i większościowy akcjonariusz MediacapuArticle

Przymusowy skup, przeprowadzony w zeszły wtorek, dotyczył 637,3 tys. akcji Mediacapu stanowiących 3,39 proc. jego kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu. Ravemedia zapłaciło 2,23 mln zł, po 3,50 zł za walor.

Spółka mogła przeprowadzić przymusowy skup, ponieważ działała w porozumieniu z menedżerami Mediacapu Jackiem Olechowskim, Edytą Gurazdowską, Marcinem Jeziorskim i Arturem Osuchowskim oraz kontrolowanymi przez nie spółkami Posella IF1 i Posella. Strony porozumienia przed wykupem miały 18,18 mln akcji Mediacapu stanowiących 96,61 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu. 52,08 proc. walorów należy bezpośrednio do Jacka Olechowskiego, prezesa Mediacapu.

Obecnie porozumienie akcjonariuszy ma 100 proc. walorów firmy.

W środę na walnym zgromadzeniu akcjonariusze Mediacapu przegłosowali uchwałę stanowiącą, że akcje firmy zostaną wycofane z warszawskiej giełdy. W piątek spółka skierowała wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o zgodę na taki ruch.

Po uzyskaniu zgody KNF akcje Mediacapu znikną z giełdy. Firma nie będzie już miała obowiązku publikowania co kwartał szczegółowych sprawozdań finansowych.

Mediacap jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2008 roku, w połowie 2016 roku przeniósł się z NewConnect na rynek główny.

21,2 mln zł za 20 proc. akcji Mediacapu

6,07 mln akcji Mediacapu stanowiących 20,2 proc. kapitału zostało przejęte przez Mediacap w ramach dwuetapowego wezwania trwającego od początku listopada do początku grudnia. W pierwszej fazie do sprzedaży zgłoszono 2,26 mln walorów, a w drugiej fazie, po tym jak cenę za akcję podwyższono z 3,25 do 3,50 zł - 3,81 mln.

Łącznie Ravenmedia za akcje kupione w ramach wezwania zapłaciło 21,2 mln zł.

Udziałowcami Ravenmedia są menedżerowie Mediacapu Edyta Gurazdowska i Marcin Jeziorski oraz spółka Posella IF1 kontrolowana przez Jacka Olechowskiego.

Mediacap z serią przejęć

W trzecim kwartale br. Mediacap zanotował wzrost przychodów o 41,6 proc. do 40,7 mln zł i spadek zysku netto z 1,39 do 1,1 mln zł. Przychody segmentu agencyjnego Freundschaft zwiększyły się bardziej niż pionu LTTM zajmującego się influencer i gaming marketingiem.

Do Grupy LTTM należą agencje TalentMedia, LifeTube i Gamellon (dwie ostatnie zostały przejęte w 2019 roku) oraz kupiona pod koniec ub.r. spółka Gameset. W maju br. Mediacap dokupił za 4,2 mln zł 18,43 proc. udziałów spółki LTTM, dzięki czemu ma już 94,85 proc. jej walorów.

Natomiast w marcu należąca do Medicapu Grupa Freundschaft (wówczas działająca jeszcze pod nazwą The Digitals) za 270 tys. euro kupiła 25 proc. udziałów agencji reklamowej Scholz & Friends Warszawa (obecnie Freundschaft), stając się jej jedynym właścicielem. Równocześnie ogłoszono rebranding Grupy S/F (obejmującej też agencje Booost, The Difitals i Emlab) na Grupę Freundschaft. W skład grupy kapitałowej Mediacap wchodzi też spółka badawcza IQS.

Dołącz do dyskusji: Mediacap coraz bliżej opuszczenia giełdy, złożył wniosek do KNF

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl