SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mediacap wziął dodatkowo 833 tys. zł kredytu

Holding marketingowo-badawczy Mediacap w ramach aneksu podwyższył kwotę zaciągniętego pod koniec października kredytu o 833 tys. zł, z 2,37 do 3,2 mln zł. Uzasadnia to kupnem dalszych udziałów w TalentMedia.

Jacek Olechowski, prezes i większościowy akcjonariusz Mediacapu Article

- Kredyt zostanie spłacony w 20 równych ratach kwartalnych, a jego ostateczny termin spłaty nie uległ zmianie i jest to 31 października 2024 r. - podano w komunikacie giełdowym Mediacapu.

- Zabezpieczeniem spłaty kredytu są weksle in blanco, wystawione przez Emitenta (czyli Mediacap - przyp.), poręczone przez spółki zależne oraz zastaw rejestrowy na wszystkich udziałach posiadanych przez Emitenta w TalentMedia - zaznaczono.

Pod koniec października Mediacap zaciągnął kredyt inwestycyjny w wysokości 2,37 mln do spłaty przez pięć lat w związku z kupnem kolejnych udziałów TalentMedia i przejęciem Gamellon przez TalentMedia. Natomiast w lipcu br. TalentMedia wziął 6,75 mln zł kredytu (ma go spłacić do lipca 2024 roku) na częściowe sfinansowanie kupna LifeTube’a.

Wiosną należąca spółka TalentMedia za 9,23 mln zł kupiła 79 proc. udziałów LifeTube’a, a już w październiku - za 3 mln zł 100 proc. udziałów sieci Gamellon. Natomiast Medicap w połowie br. w ramach podwyższenia kapitału zakładowego TalentMedia przejął 576 udziałów firmy za 2,29 mln zł, a na początku listopada kupił kolejne 555 udziałów jej udziałów za 3,27 mln zł. W efekcie udział Mediacapu z kapitale TalentMedia zwiększył się z 51 do 77 proc.

W minionym kwartale Mediacap osiągnął wzrost przychodów o 51,6 proc. do 32,03 mln zł i zysku EBITDA o 53 proc. do 2,6 mln zł, a jego wynik netto zmalał z 661 tys. zł zysku do 216 tys. zł straty. Grupa LTTM, obejmująca sieci partnerskie LifeTube, TalentMedia, Gamellon, zanotowała 12,8 mln zł przychodów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mediacap wziął dodatkowo 833 tys. zł kredytu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl