SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Medium z nowym logo, odświeżoną aplikacją i powiadomieniami (wideo)

Platforma do publikowania treści w internecie Medium wprowadziła kilka nowości. Jest wśród nich nowa wersja aplikacji mobilnej, możliwość umieszczania w tekście powiadomień i dodatkowe narzędzia edytorskie. Medium występuje też pod zmienionym logo.

Article

W oficjalnym komunikacie podkreślono, że Medium zostało uruchomione jako narzędzie do publikowania przez internautów własnych treści i do tej pory platforma zachowała swoje pierwotne założenia.

Szefowie Medium zaznaczają jednocześnie, że w internecie odbiór treści zmienia się bardzo dynamicznie i obecnie przyszedł czas na wprowadzenie innowacji, które mają dostosować platformę do obecnych wymagań użytkowników oraz nowych sposobów korzystania z przekazu w sieci.

Jedną z nowości Medium jest odświeżona wersja mobilnej aplikacji serwisu. W komunikacie podkreślono, że obecnie większa liczba użytkowników czyta teksty publikowane w Medium za pomocą urządzeń przenośnych niż na desktopach. Nowa aplikacja pozwala na bogatsze prezentowanie profili użytkowników, ułatwia dostęp do najciekawszych wydarzeń w feedzie i pozwala w nowy sposób poszukiwać interesujących treści.

Kolejnym nowym rozwiązaniem zastosowanym w Medium są powiadomienia. Chodzi o narzędzie, które w trakcie pisania tekstu pozwala na umieszczenie w nim nazw konkretnych użytkowników platformy wraz ze znakiem @. Dzięki temu oznaczone osoby otrzymają powiadomienie o ukazaniu się tekstu konkretnego autora i zostaną zaproszone do ewentualnej dyskusji na jego temat.

Medium podkreśla także udostępnienie nowych narzędzi edycyjnych, które mają pozwalać na przygotowanie tekstu w taki sposób, by wyglądał odpowiednio na każdym urządzeniu, na którym będzie czytany. Łatwiejsze ma być też zarówno dodawanie, jak i usuwanie wybranych elementów wpisu.

Na koniec Medium informuje o wprowadzeniu nowego logo platformy, które ma lepiej niż poprzednie oddawać obecny, nowoczesny charakter serwisu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Medium z nowym logo, odświeżoną aplikacją i powiadomieniami (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl