SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Merlin Group: wpływy w górę o 83 proc., 4,9 mln zł straty. Nowy zarząd chce przemodelować logistykę

W minionym kwartale Merlin Group (właściciel sklepów internetowych Merlin.pl, Topmall.ua, CPD.pl, Nieprzeczytane.pl, Profit24.pl, Mestro.pl i Smarkacz.pl) zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych o 82,6 proc. do 18,28 mln zł oraz straty netto z 3,5 do 4,9 mln zł.

Article

Wzrost przychodów Merlin Group jest związany m.in. z akwizycjami - w drugiej połowie ub.r. firma za 17,4 mln zł kupiła 100 proc. udziałów spółki Profit M, do której należą sklepy internetowe Nieprzeczytane.pl, Profit24.pl, Mestro.pl i Smarkacz.pl oraz dwie księgarnie stacjonarne.

Jednocześnie koszty operacyjne Merlin Group zwiększyły się rok do roku o 70,6 proc. - z 13,08 mln zł w pierwszym kwartale ub.r. do 22,32 mln zł w zeszłym kwartale. Wartość sprzedanych towarów i materiałów poszła w górę z 7,5 do 14,43 mln zł, nakłady na usługi obce - z 3,85 do 4,89 mln zł, a na wynagrodzenia - z 1,06 do 1,42 mln zł. Zatrudnienie w całej grupie kapitałowej na koniec marca wynosiło 55 etatów.

Strata operacyjna firmy zwiększyła się w skali roku z 3,05 do 3,78 mln zł, strata brutto - z 3,5 do 4,82 mln zł, a strata netto - z 3,5 do 4,9 mln zł.

Merlin Group z nowym zarządem, do spłaty obligacje i kredyty

Pod koniec marca br. z zarządu Merlin Group odeszli prezes Łukasz Szczepański i członek zarządu Jacek Jabłczyński. Na stanowisko prezesa powołano Annę Prymakowską (dawniej Opalę), a na członka zarządu - Kamilę Barabasz. W drugiej połowie kwietnia firma pożyczyła 4,5 mln zł od spółki XZ, której prezesem jest Przemysław Czichon, przewodniczący rady nadzorczej Merlin Group.

- Od pierwszego dnia powołania do zarządu, wraz z całym naszym zespołem, przystąpiliśmy do intensywnych działań mających na celu m.in. poprawę i stabilizację sprzedaży, poszerzenie gamy produktowej, ustrukturyzowanie sklepów internetowych oraz optymalizację ich funkcjonalności - napisały Anna Opala i Kamila Barabasz w raporcie finansowym Merlin Group.

Zaznaczyły też, że firma jest w trakcie przemodelowania procesów logistycznych i budowania „customer excellence”, co ma poprawić satysfakcję klientów. - Wierzymy, że podejmowane przez nowy zarząd działania reorganizacyjne i restrukturyzacyjne przyczynią się do poprawy rentowności i w efekcie zmiany wyników Merlin Group - zaznaczyły członkinie zarządu.

W zeszłym kwartale Merlin Group ze sprzedaży nowej serii swoich akcji pozyskała 7,6 mln zł. Jednocześnie wydała 4,4 mln zł na wykup obligacji oraz 612,3 tys. zł na spłatę kredytów i odsetek.

W ciągu kwartału zobowiązania długoterminowe firmy z tytułu kredytów i pożyczek zmalały z 13,55 do 12,03 mln zł, a z obligacji wzrosły z 29,11 do 29,74 mln zł. Natomiast zobowiązania krótkoterminowe z kredytów i pożyczek zwiększyły się z 2,16 do 2,92 mln zł, a z obligacji spadły z 17,19 do 6,91 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Merlin Group: wpływy w górę o 83 proc., 4,9 mln zł straty. Nowy zarząd chce przemodelować logistykę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl