SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Messenger z funkcją Unsend. 10 minut na usunięcie wysłanej wiadomości

Facebook poinformował wczoraj, że wprowadza dla wszystkich użytkowników funkcję Unsend w komunikatorze Messenger. Pozwala ona na usuwanie wysłanych wiadomości po stronie nadawcy i odbiorcy. Opcja umożliwia cofnięcie korespondencji przez 10 minut od momentu jej wysłania.

Article

Funkcję Unsend do mobilnej wersji Messengera Facebook wprowadzał stopniowo, od połowy listopada ub.r. mogą z niej korzystać użytkownicy w kilku wybranych krajach, wśród których znalazła się także Polska.

Teraz Facebook poinformował, że rozszerzył dostępność nowej funkcji na wszystkich internautów korzystających z jego komunikatora. Aby z niej skorzystać należy zaktualizować aplikację do nowej wersji dla systemów iOS lub Android.

Opcja Unsend pozwala po wysłaniu konkretnej wiadomości na jej usunięcie zarówno po stronie nadawcy, jak i odbiorcy korespondencji. Skorzystanie z funkcji jest możliwe w ciągu 10 minut po wysyłce.

Aby skasować wiadomość użytkownik musi na nią kliknąć, a następnie zdecydować czy ma ona zostać usunięta jedynie po stronie nadawcy (jak dotąd), czy także u jednego lub wszystkich adresatów.

Po wybraniu tej drugiej możliwości wiadomość ma zniknąć ze skrzynki odbiorczej adresata, co potwierdza odpowiedni komunikat. Jednak kopia wysłanej i usuniętej wiadomości przez pewien krótki czas pozostanie na serwerach Facebooka i może zostać wykorzystana w przypadku jej zgłoszenia jako niezgodnej z regulaminem serwisu.

Przychód Facebooka sięgnął w IV kwartale 2018 r. 16,91 mld dol. To o 30 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku 2017 (12,97 mld).  Firma zanotowała zysk netto w wysokości 6,88 mld, w porównaniu do 4,27 mld dol. zysku w IV kwartale roku 2017 (+61 proc.). Z kolei w całym 2018 r. Facebook osiągnął 55,84 mld dol. przychodu, co oznacza wzrost o 37 proc. Zysk netto wzrósł z 15,93 do 22,11 mld dol. (+39 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Messenger z funkcją Unsend. 10 minut na usunięcie wysłanej wiadomości

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
1221
Kto zakłada konta na fb czy tt, no kto?
7 5
odpowiedź
User
Kołek
Świetna wiadomość dla ludzi, którzy szybciej piszą niż myślą!
9 5
odpowiedź