SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Miasto płaci TVP

7 czerwca 2005 r. na antenie TVP został wyemitowany program "Kawa czy herbata". Za produkcję audycji TVP pobrała od gminy Ustrzyki Dolne fundusze na ten cel.

Dlaczego tak się stało?
 
- Do zadań publicznej radiofonii i telewizji, określonych ustawą o radiofonii i telewizji, należy m.in. tworzenie i rozpowszechnianie programów realizujących demokratyczne, społeczne i kulturalne potrzeby społeczności lokalnych oraz popieranie twórczości artystycznej, literackiej, naukowej i oświatowej. Programy publicznej radiofonii i telewizji powinny służyć rozwojowi kultury i nauki i rzetelnie ukazywać różnorodność wydarzeń i zjawisk w kraju. 

Pozyskując materiały to realizacji tych zadań nadawca publiczny musi współpracować również z władzami lokalnymi - gospodarzami danego terenu - najbardziej kompetentnym podmiotem w bieżącej i planowanej działalności kulturalnej, czy też gospodarczej tego regionu.Telewizja publiczna realizując te zadania może być wspierana przez środki pochodzące od sponsorów i darczyńców. Celowi temu służy instytucja sponsoringu przewidziana ustawą o radiofonii i telewizji. W art. 17 ustawa określa, które audycje mogą być sponsorowane, a których sponsorowanie jest zabronione.

Nie ma zatem przeszkód formalno-prawnych, aby audycje o tematyce lokalnej, zrealizowane samodzielnie przez TVP, z wykorzystaniem materiałów udostępnionych w ramach współpracy w tym zakresie z gminą, nie mogły być sponsorowane przez gminę.

Należy jednak mieć na uwadze, że środki przekazane przez gminę mogą być wykorzystane w celu tworzenia audycji, których treść mieści się w zadaniach nadawcy określonych ustawą i które w żaden sposób nie promują opcji politycznych, czy idei lub też w inny sposób nie naruszają dozwolonej działalności reklamowej nadawcy. Sponsor nie może również w żaden sposób wpływać na treść audycji - wyjaśnia biuro prasowe TVP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Miasto płaci TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl