SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Michał Jakubik, Marcin Łukawski, Michał Montowski, Tomasz Perkowski i Adam Suprynowicz laureatami Złotych Mikrofonów 2016

Tegorocznymi laureatami Złotych Mikrofonów, nagród Polskiego Radia zostali: Michał Jakubik, Marcin Łukawski, Michał Montowski, Tomasz Perkowski i Adam Suprynowicz. Honorowy Złoty Mikrofon wręczono Ernestowi Bryllowi.

Gala Złote Mikrofony. Prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk z laureatami i dyrektorem Teatru Polskiego Radia Foto: Maciej Biedrzycki Article

Michał Jakubik z biura technologii i cyfryzacji otrzymał Złoty Mikrofon „za umiejętne łączenie i poszerzanie w zawodzie realizatora dźwięku tego, co techniczne z tym, co artystyczne. Za perfekcyjną znajomość rzemiosła radiowego”.

Dziennikarz Programu 3 Marcin Łukawski został nagrodzony „za kulturę słowa, uśmiech, wspaniałą zdolność mówienia jednocześnie do wszystkich i każdego z osobna”.

Michała Montowskiego z Radiowej Jedynki uhonorowano „za programy o sztuce łączące bogactwo intelektualne z komunikatywnością i dźwiękową atrakcyjnością”.

Tomasz Perkowski z Teatru Polskiego Radia odebrał Złoty Mikrofon „za doskonały radiowy słuch, mistrzowskie realizacje słuchowisk i reportaży oraz za czułość dla świata dźwięków”.

Adama Suprynowicza, dziennikarza Programu 2 wyróżniono „za wszechstronność zainteresowań w podejmowaniu rozmaitych wyzwań na polu kultury, za mistrzowski warsztat dziennikarski, wysmakowany gust muzyczny, osobistą kulturę i nienaganną polszczyznę”.

Zarząd Polskiego Radia postanowił również przyznać Honorowy Złoty Mikrofon - jego laureatem został Ernest Bryll „za ogromny wkład w kształtowanie wyobraźni poetyckiej słuchaczy Polskiego Radia”.

Nagrody laureatom wręczyli prezes zarządu Polskiego Radia dr Barbara Stanisławczyk oraz przewodniczący tegorocznej Kapituły Złotego Mikrofonu Janusz Kukuła.

Uroczystość w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego poprowadzili Agnieszka Szydłowska z Programu 3 i Marcin Kusy z Jedynki.

Złoty Mikrofon to szczególna nagroda Polskiego Radia przyznawana co roku osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego. Kandydaci wybierani są z różnych ważnych obszarów twórczości radiowej m.in. teatru, muzyki, literatury, reportażu, publicystyki oraz realizacji dźwięku. Nagroda została ustanowiona i po raz pierwszy przyznana w 1969 roku. Członków Kapituły Złotego Mikrofonu, która wybiera zwycięzców, powołuje Zarząd Polskiego Radia spośród laureatów poprzednich edycji konkursu.

Honorowy Złoty Mikrofon przyznawany jest okazjonalnie od 2002 roku przez Zarząd Polskiego Radia osobowościom radiowym – pracownikom i współpracownikom Polskiego Radia – za wybitne zasługi dla radia publicznego.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Jakubik, Marcin Łukawski, Michał Montowski, Tomasz Perkowski i Adam Suprynowicz laureatami Złotych Mikrofonów 2016

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kah
brawo Marcel!
17 10
odpowiedź
User
Były radiowiec
Gratulacje dla Michała i Tomka. Należało się :)
21 9
odpowiedź
User
Bianka133
Brawo, brawo - zdrówka i wytrwałości. Przywołuje Pan z ranka dobry nastrój na cały dzień. Jeszcze raz gratuluję.
11 9
odpowiedź
User
2016
To kiedy wreszcie Redaktor Marcel wroci?
12 9
odpowiedź
User
Słuchacz
Cytat: Zarząd Polskiego Radia postanowił również przyznać Honorowy Złoty Mikrofon - jego laureatem został Ernest Bryll „za ogromny wkład w kształtowanie wyobraźni poetyckiej słuchaczy Polskiego Radia”.
Droga Pani Prezes... Za pani kadencji poezja i wysoka literatura całkiem zniknęły z anteny!!!! Pogaduchy Ernesta Brylla to samotna wyspa programowa, ta poetycka. Za poprzedników nie było dobrze, ale Pani po mistrzowsku dokończyła działa. Well done, Pani prezes, well done!!!
15 8
odpowiedź