SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Kłosowski dołączył do zespołu audycji radiowej "Siódma 9"

Dziennikarz i publicysta Michał Kłosowski w czwartki będzie prowadził poranną audycję "Siódma 9", emitowaną w trzech katolickich stacjach radiowych. - Będę chciał zainteresować słuchaczy zwłaszcza sprawami międzynarodowymi i nauką - powiedział Wirtualnemedia.pl dziennikarz. Kłosowski pozostanie też w Instytucie Nowych Mediów i redakcji "Wszystko co Najważniejsze".

Michał Kłosowski, fot. Twitter.comArticle

O dołączeniu Michała Kłosowskiego do zespołu porannej audycji "Siódma 9" napisała redakcja na Twitterze.

"Bardzo miło nam poinformować, że do naszego zespołu dołącza Michał Kłosowski z redakcji 'Wszystko co Najważniejsze". Będzie prowadził czwartkowe audycje. Witamy na porankowym pokładzie! Zapraszamy do słuchania już 6 sierpnia" - czytamy we wpisie.

 

Kłosowski debiutuje w radiu

Jak dowiedzieliśmy się, redakcja poszukiwała prowadzącego już od dłuższego czasu. - Michał Kłosowski trafił do Poranka Rozgłośni Katolickich "Siódma 9" ze względu na duże doświadczenie dziennikarskie, ale przygodę z radiem na żywo zaczyna od współpracy z nami. Jego dołączenie do zespołu wzbogaci audycję o tematy, którymi się interesuje, czyli sprawy naukowe, kulturalne i międzynarodowe, dzięki czemu nasi słuchacze będą mieli szerszy horyzont widzenia i słyszenia, czym żyje świat - powiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl Jowita Rusiecka, wydawca programu.

Michał Kłosowski powiedział nam, że nowe wyzwanie nie oznacza rozstania z Instytutem Nowych Mediów i redakcją "Wszystko co Najważniejsze".

- Prowadzenie czwartkowego poranka w "Siodma 9" to kolejne dziennikarskie wyzwanie, po tworzeniu komunikacji i prowadzeniu programów w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i Panamie, pracy w Telewizji Polskiej i w Instytucie Nowych Mediów, gdzie jestem redaktorem pisma liderów opinii „Wszystko co Najważniejsze”. Współpraca z "Siódma 9" przewiduje prowadzenie porannego, czwartkowego pasma, w którym będę chciał zainteresować słuchaczy zwłaszcza sprawami międzynarodowymi i nauką. Pozostaję także w Instytucie Nowych Mediów i redakcji „Wszystko co Najważniejsze” - powiedział Wirtualnemedia.pl Kłosowski.

Audycja emitowana w trzech stacjach

"Siódma 9" to poranne pasmo emitowane od 2 października 2017 r. w pięciu stacjach radiowych należących do Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich: Radiu Nadzieja (Łomża), Radiu Warszawa, Radiu Głos (Pelplin), Radiu Bobola i Pallotti FM. Prowadzącymi poranek są dziennikarze: Karol Gac, Janusz Zalewski, Anna Czytowska, Michał Kłosowski i Marcin Fijołek.

Tematyka podejmowana w porankach jest szeroka – od spraw religijnych, przez społeczno-polityczne, po kulturalne i sportowe. Forma przewiduje m.in. rozmowy z ciekawymi ludźmi zarówno w studiu, jak i telefonicznie. Program jest emitowany od poniedziałku do piątku od godz. 7.09.

Michał Kłosowski to dziennikarz i publicysta, twórca projektów medialnych, dyrektor działu Analiz i Rozwoju Instytutu Nowych Mediów oraz redaktor magazynu "Wszystko co Najważniejsze".

Kłosowski obsługiwał medialnie podróże papieża

Studiował kognitywistykę i archeologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz historię i filozofię na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Studia kontynuował na London University of Arts, jest też absolwentem Europejskiej Akademii Dyplomacji i Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego.

W latach 2015-2016 pracował przy organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, w 2019 r. przy organizacji Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Był pomysłodawcą i autorem programu Studio Raban w Telewizji Polskiej, a także szefem działu projektów specjalnych magazynu liderów opinii "Wszystko co Najważniejsze", kierowanym przez prof. Michała Kleibera.

Jako korespondent polskich mediów obsługiwał podróże apostolskie papieża Franciszka do krajów bałtyckich, Japonii, Maroka, Panamy i Rumunii. Publikował w "Tygodniku Powszechnym", Onecie, "Niedzieli", Stacji 7, "Przewodniku Katolickim", "Dzienniku Polskim", Wirtualnej Polsce, "Pressjach", "Teologii Politycznej" i francuskim "Le Figaro".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Kłosowski dołączył do zespołu audycji radiowej "Siódma 9"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl