SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft 365 zastępuje Office 365. Nowe funkcje i możliwości w pakietach za 300 i 430 złotych rocznie

Koncern Microsoft zapowiedział wprowadzenie do oferty nowych platform o nazwie Microsoft 365 Personal oraz Microsoft 365 Family. Obie usługi zastąpią pakiety Office 365 Personal i Office 365 Home. Nowe narzędzia zostały wzbogacone o kilka dodatkowych funkcji, między innymi platformę Teams oraz mechanizmy kontroli rodzicielskiej. Ceny usług dostępnych w subskrypcji wyniosą 300 i 430 złotych rocznie.

Zapowiadając nowe usługi Microsoft zaznacza, że obecnie ponad 38 mln użytkowników korzysta z pakietów Office 365, które obejmują aplikacje biurowe, 1 TB pamięci chmurowej OneDrive na osobę, 60 minut na połączenia z telefonami komórkowymi i stacjonarnymi w aplikacji Skype, zabezpieczenia chroniące przed złośliwym oprogramowaniem i wyłudzaniem danych oraz bieżące wsparcie techniczne.

Microsoft 365 zamiast Office 365

Microsoft ogłosił, że od 21 kwietnia 2020 r. Office 365 zmieni się w Microsoft 365. Według producenta rozwój usługi Office 365, której efektem jest Microsoft 365 opiera się na fundamencie pakietu Office, wzbogaconego algorytmami sztucznej inteligencji, bogatszą zawartością, szablonami oraz rozwiązaniami opartymi na idei przechowywania w chmurze.

Zgodnie z zapowiedzią nowa oferta w ciągu najbliższych miesięcy dotrze do wszystkich obecnych subskrybentów Office 365.

Z kolei nowi użytkownicy zapłacą za Microsoft 365 Personal 300 zł, zaś osoby wybierające Microsoft 365 Family – 430 zł rocznie.

Ulepszony Microsoft Editor

Wśród nowości zapowiadanych w Microsoft 365 znalazł się m.in. usprawniony Microsoft Editor – narzędzie wspierane sztuczną inteligencją, które będzie dostępne w ponad 20 wersjach językowych zarówno jako dodatek w programach Word i Outlook.com, jak również w formie rozszerzenia do przeglądarek Microsoft Edge i Google Chrome.

Według producenta każdy może korzystać z podstawowych możliwości Edytora, takich jak sprawdzanie pisowni i gramatyki w programach Word i Outlook.com oraz w przeglądarkach.

Subskrybenci Microsoft 365 w wersji Personal i Family mają dostęp do zaawansowanych poprawek gramatycznych i stylistycznych, aby to co piszą było bardziej zrozumiałe i zwięzłe.

Microsoft wyjaśnia, ze kiedy użytkownik wie co chce powiedzieć, ale trudno mu znaleźć „odpowiednie” słowa, wystarczy że zaznaczy zdanie i prawym kliknięciem wybierze opcję Rewrite Suggestions (Zaproponuj Sugestie). Funkcja podsunie pomysły na przeredagowanie zdań, aby były bardziej czytelne, zachowując jednocześnie ich oryginalne znacznie.

 

Nowy PowerPoint Designer

Wraz z Microsoft 365 zapowiedziano nowe możliwości związane z narzędziem PowerPoint służącym do przygotowywania prezentacji.

Według Microsoftu wzbogacony PowerPoint Designer w łatwy sposób przekształci tekst w urozmaiconą oś czasu, a po dodaniu zdjęcia – automatycznie wygeneruje kilka układów slajdów do wyboru.

Producent zapewnia subskrybentom Microsoft 365 wyłączny dostęp do ponad 8 tys. zdjęć i obrazów oraz 175 zapętlonych filmów z Getty Images, a także 300 nowych fontów i 2,8 tys. ikon do tworzenia atrakcyjnych wizualnie dokumentów.

Z wymienionych udogodnień można korzystać także w programach Word oraz Excel. Subskrybenci Microsoft 365 otrzymają też wyłączny dostęp do ponad 200 nowych, wysokiej jakości szablonów w programach Word, Excel i PowerPoint.

Nowe funkcje Outlooka

Do pakietu Microsoft 365 wprowadzono także nowe możliwości Outlooka. Według Microsoftu umożliwią one zarządzanie zobowiązaniami zawodowymi i prywatnymi w jednym miejscu.

Dzięki nowym opcjom można połączyć osobisty kalendarz użytkownika z tym, którego używa w pracy, aby pokazać rzeczywistą dostępność przy jednoczesnym zachowaniu prywatności.

Producent przedstawił także rozszerzenie funkcjonalności Play My Emails przeznaczonej dla urządzeń z systemem Android, za pomocą której Cortana odczytuje wiadomości. Aby uruchomić tryb głośnomówiący można teraz skorzystać z wyszukiwarki Microsoft Search, która w systemach iOS i Android rozpozna język, którym użytkownik posługuje się na co dzień. Nowa funkcja wyszukiwania oraz Play My Emails w systemie Android będą rozwijanie w ciągu najbliższych miesięcy.

Microsoft Teams dla użytkowników domowych

Microsoft zapowiedział że na platformie Microsoft 365 pojawi się także znana dotąd z rynku korporacyjnego platforma o nazwie Teams.

Koncern podał, że obecnie z platformy Teams pozwalającej na grupowe kontakty i pracę korzystają codziennie 44 mln użytkowników na świecie. W ciągu tylko jednego tygodnia podczas pandemii koronawirusa wykonali oni ponad 900 mln spotkań i połączeń głosowych.

Microsoft poinformował także że liczba osób, która z aplikacji Skype korzysta codziennie wynosi obecnie 40 mln, co oznacza wzrost o 70 proc. w ciągu miesiąca. Liczba minut rozmów przez Skype’a z miesiąca na miesiąc wzrosła o 220 proc.

Platforma Teams włączona do pakietu Microsoft 365 ma pozwalać na bieżące kontakty użytkowników np. w ramach jednej rodziny. Dzięki temu rozwiązaniu można wymieniać wiadomości w czasie rzeczywistym, prowadzić rozmowy wideo oraz wspólnie realizować konkretne zadania.

Aplikacja Family Safety

W usłudze Microsoft 365 znajdzie się także aplikacja o nazwie Family Safety. Jest to zestaw narzędzi które pozwolą dorosłym użytkownikom na kontrolowanie poczynań ich dzieci w sieci.

Family Safety zaoferuje rodzicom możliwość śledzenia tego jak wiele czasu ich dzieci spędzają na korzystaniu z konkretnych urządzeń pracujących pod kontrolą Windows, a także ograniczania ich aktywności podczas przeglądania określonych treści w internecie.

W zakończonym 30 września 2019 r. kwartale Microsoft zanotował zysk netto w wysokości 10,68 miliarda dolarów, w porównaniu do 8,82 miliarda dolarów zysku dwanaście miesięcy wcześniej (wzrost o 21 proc.). W omawianym okresie wyraźnie zwiększył się także przychód koncernu z Redmond - o 14 proc., z 29,08 miliarda dolarów do 33,06 miliarda dolarów.

Dołącz do dyskusji: Microsoft 365 zastępuje Office 365. Nowe funkcje i możliwości w pakietach za 300 i 430 złotych rocznie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl