SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft zapowiada Skype’a w przeglądarce internetowej

Koncern Microsoft poinformował, że udostępniona zostanie wersja komunikatora Skype działająca w przeglądarce internetowej, bez konieczności instalowania osobnej aplikacji.

Article

Informacje na temat Skype for Web Microsoft podał na oficjalnym blogu komunikatora. Według zapowiedzi nowa wersja programu będzie działać w oknie przeglądarki internetowej, a użytkownik do korzystania z niego nie będzie musiał instalować w komputerze aplikacji Skype.

We wpisie na blogu Jonathan Watson, senior product marketing manager Skype’a, wyjaśnia, że do korzystania z komunikatora w przeglądarce wystarczy posiadanie konta na platformie Skype i zalogowanie się w serwisie. Później wystarczy wybranie opcji Skype for Web. Użytkownik uzyska w ten sposób dostęp do wszystkich zapisanych kontaktów oraz historii prowadzonych ostatnio rozmów, będzie też mógł od razu wymieniać wiadomości z konkretnymi osobami.

Watson informuje, że nowa wersja Skype’a będzie dostępna dla użytkowników przeglądarek Internet Explorer, Chrome oraz Firefox. Na początku, w fazie beta programu do wypróbowania jego możliwości konieczne będzie specjalne zaproszenie, które Microsoft skieruje do wybranych użytkowników komunikatora. Zlokalizowane wersje narzędzia będą wprowadzane stopniowo w nadchodzących miesiącach.

Na razie Skype for Web będzie pozwalał na wymienianie wiadomości pomiędzy użytkownikami w trybie chatu. Połączenia wideo w czasie rzeczywistym pojawią się później. W przeglądarce Internet Explorer na początku konieczna będzie instalacja odpowiedniego dodatku (plugina), w przyszłości ma się pojawić odsłona IE przystosowana do obsługi Skype for Web bez stosowania dodatkowych rozszerzeń. Na razie nie wiadomo, czy do rozmów wideo w czasie rzeczywistym zostaną przystosowane przeglądarki Chrome oraz Firefox.

Microsoft podaje, że każdego dnia za pomocą Skype’a na całym świecie użytkownicy kontaktują się przez ponad 33 mln godzin. W Polsce we wrześniu br. komunikator zanotował 9,35 mln uruchomionych aplikacji (według danych Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Dołącz do dyskusji: Microsoft zapowiada Skype’a w przeglądarce internetowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl