SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft zniósł limit dni urlopowych

Firma Microsoft IT Corporation zniosła swoim etatowym pracownikom w USA limit dni urlopowych. Firma wprowadza politykę tzw. uznaniowego czasu wolnego.

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

Microsoft daje swoim pracownikom w USA nieograniczony czas urlopów. Informacja ta została przekazana w wiadomości e-mail do pracowników od Kathleen Hogan, dyrektorki ds. personalnych Microsoftu.

Firma określa wprowadzany właśnie nieograniczony czas wolny „uznaniowym czasem wolnym”. Rozwiązanie to będzie mieć zastosowanie w stosunku do wszystkich pracowników zatrudnionych w USA na etatach.

„To jak, kiedy i gdzie wykonujemy naszą pracę radykalnie się zmieniło” - wyjaśnia Hogan w wewnętrznej notatce. „A ponieważ przekształciliśmy się, modernizacja naszej polityki urlopowej do bardziej elastycznego modelu była naturalnym kolejnym krokiem”.

Zmiany weszły w życie 16 stycznia i oznaczają, że nawet nowi pracownicy Microsoftu nie będą już musieli czekać na urlop.

Microsoft - w ramach nowej polityki dotyczącej tzw. czasu wolnego -  oferuje swoim pracownikom 10 świąt firmowych, urlopy, zwolnienia chorobowe i związane ze zdrowiem psychicznym oraz czas wolny na pełnienie funkcji ławy przysięgłych lub żałobę. Pracownicy, którzy mają niewykorzystane saldo urlopowe, otrzymają jednorazową rekompensatę finansową w kwietniu.

Tylko dla etatowców

Pracownicy firmy Microsoft zatrudnieni na godziny nie otrzymają nieograniczonego czasu wolnego, podobnie jak pracownicy spoza USA. Microsoft twierdzi, że federalne i stanowe przepisy dotyczące płac i czasu pracy utrudniają oferowanie nieograniczonego czasu wolnego pracownikom godzinowym, a osoby spoza USA zachowają swoje obecne świadczenia urlopowe z powodu różnych praw i przepisów w innych krajach.

Microsoft nie jest pierwszą dużą firmą technologiczną, która przyjęła nieograniczony czas wolny. Salesforce, należący do Microsoftu LinkedIn, Oracle i Netflix oferują podobne zasady nieograniczonego czasu wolnego dla pracowników. Nowa polityka wynika z tego, że firma Microsoft zezwala większej liczbie pracowników na stałą pracę z domu oraz oferuje premię pandemiczną w wysokości 1500 dolarów.

 

Dołącz do dyskusji: Microsoft zniósł limit dni urlopowych

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janek
Mowa oczywiście o urlopie bezpłatnym?
A czy w jego czasie firma płaci ubezpieczenia itp.?
odpowiedź