SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ewa Siedlecka z „Polityki” wśród osób blokujących miesięcznicę smoleńską, które wynieśli policjanci

Wśród osób, które w ramach kontrmanifestacji Obywateli RP starały się w sobotę wieczorem zablokować przejście uczestników miesięcznicy smoleńskiej pod Pałac Prezydencki, była dziennikarka „Polityki” Ewa Siedlecka. Podobnie jak wiele innych osób odmówiła przyjęcia mandatu.

Policjanci wynoszący jedną z osób z kontrmanifestacji Obywateli RP Article

W sobotę wieczorem część uczestników kontrmanifestacji zorganizowanej przez Obywateli RP próbowała zablokować przejście osób biorących udział w obchodach miesięcznicy smoleńskiej z bazyliki pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela przed Pałac Prezydencki.

Kontrmanifestanci siedzieli na środku ulicy, tworząc kordon. Pojedynczo wynosili ich stamtąd policjanci, wcześniej informując, że ich działania naruszają porządek publiczny.

 

- Podczas tzw. kontrmiesięcznicy organizowanej przez nas tj. Obywateli RP na Placu Zamkowym, zostały z ulicy ściągnięte siłą dziesiątki osób m.in. Ewa Siedlecka, Paweł Kasprzak, Władysław Frasyniuk i Joanna Scheuring-Wielgus- potwierdzili Obywatele RP w komunikacie prasowym.

 

Ewa Siedlecka w rozmowie z OKO.press opisała, że kontrmanifestanci zostali przeniesieni na zamknięty teren przy kamienicy, a policjanci nie pozwalali im wrócić na ulicę. Sprawdzali ich dane i wypisywali 500-złotowe mandaty za przeszkadzanie w przebiegu legalnego zgromadzenia. Duża część demonstrantów nie przyjęła mandatów.

Policjanci przez ok. dwie godziny nie oddawali manifestantom dokumentów tożsamości. Przy czym poinformowali ich, że nie zostali oni zatrzymani. - Nie dopuszczali do nas adwokatów, a gdy przyjechał mec. Krzysztof Stępiński, nie pozwolili mu podejść, co było bezprawne, bo mecenas ma prawo być przy procedurach, a trwała procedura sprawdzania naszych danych - opisała Siedlecka.

Dziennikarka zaznaczyła, że funkcjonariusze byli spokojni i grzeczni. Spodziewa się, że po odmówieniu przyjęcia mandatu dostanie sądowy wyrok nakazu zapłaty go. - I wtedy mam tydzień na odwołanie się. Odbędzie się rozprawa w sądzie i sąd oceni, czy złamałam prawo czy nie - stwierdziła.

Ewa Siedlecka w lutym br. przeszła z „Gazety Wyborczej” do „Polityki”. Za ub.r. otrzymała Nagrodę Wolności Słowa od austriackiego oddziału Reporterów bez Granic.

W marcu br. Siedlecka w TOK FM stwierdziła, że prezydent Andrzej Duda „został przecewlony przez PiS”. Zarówno dziennikarka, jak i cała redakcja szybko za to przeprosili na antenie stacji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ewa Siedlecka z „Polityki” wśród osób blokujących miesięcznicę smoleńską, które wynieśli policjanci

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ała
Taka strata pieniędzy. Więcej chyba Policjantów, niż uczestników miesięcznicy.

A wystarczyło nie gmerać przy prawie i pozwolić każdemu demonstrować tak, jak przez 80 poprzednich miesięcznic.
Monopol zawsze budzi opór. Także ustawowy monopol na prawo demonstrowania.
28 42
odpowiedź
User
DOko
Znudziło jej się siedzenie w piwnym ogródku to usiadła na ulicy i co jej zrobicie?
39 17
odpowiedź
User
ała
I druga strata: na zatrudnianiu trolli na akord do oprawy miesięcznic. Wczoraj było to ładnie widać: W godzinach, gdy trolle nie pracują, nikt nie popiera PiSu.
19 43
odpowiedź
User
z.
Choć jestem w stanie zrozumieć czyjąś niechęć do rządów PiSu czy do miesięcznic smoleńskich - dziennikarz nigdy nie powinien wikłać się w spory polityczne, blokować grupowe zgromadzenia... porażka...
45 15
odpowiedź
User
mortal
Gdyby mi ktoś blokował dostęp do grobu bliskiej osoby, to bym walił w pysk, bez względu na polityczną barwę. Cała kontrmanifestacja nie ma jasnego celu oprócz prymitywnej próby dokuczenia Kaczyńskiemu. W tej formie to czyste cwelostwo, używając języka pani Siedleckiej.
43 18
odpowiedź