SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ministerstwo Finansów reklamuje Jednolity Plik Kontrolny VAT mikroprzedsiębiorcom (wideo)

Ruszyła kampania Ministerstwa Finansów promująca Jednolity Plik Kontrolny. Akcję, skierowaną do mikroprzedsiębiorców, przygotowały agencje marketingowe Unique One i FM Pro.

Article

Kampania jest związana z faktem, że od początku 2018 roku około 1,6 mln mikroprzedsiębiorców dołączy do grona podatników VAT, którzy prowadzą elektroniczną ewidencję VAT (czyli rejestr sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłają ją jako Jednolity Plik Kontrolny VAT. Taki dokument przesyła się wyłącznie w wersji elektronicznej, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.

Ministerstwo Finansów już teraz zachęca mikroprzedsiębiorców do wysyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego VAT, co umożliwi im wcześniejsze sprawdzenie, z czym wiąże się nowy obowiązek. Dodatkowo przy rozliczeniu za październik, listopad i grudzień tego roku przedsiębiorca może zyskać zwrot podatku VAT do 25 dni, zamiast 60. W spocie występują Kinga Krasuska, Szymon Michalewicz oraz Mateusz Bernardyn.

Akcja reklamowa obejmuje telewizję (kanały TVP, Polsatu i TVN), radio oraz internet. W ramach akcji uruchomiono też infolinię Krajowej Informacji Skarbowej.

Kampanię przygotowało agencja Unique One (opracowała scenariusz spotu) o firmę FM Pro należącą do ATM Grupy (zajęła się produkcją spotu). Spot wyreżyserował Marcin Męczkowski.

Dołącz do dyskusji: Ministerstwo Finansów reklamuje Jednolity Plik Kontrolny VAT mikroprzedsiębiorcom (wideo)

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dżordż
Otrzymaj szybszy zwrot VAT i inspektora skarbowego wraz z kontrolą w pakiecie :)
odpowiedź
User
NN
To zwykła ściema .wysłanie jpk nie przyspiesza zwrotu
odpowiedź
User
NN
To zwykła ściema .wysłanie jpk nie przyspiesza zwrotu
odpowiedź