SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agencje WORD Media, Studio Produkcja i Webair zajmą się kampanią o czystym powietrzu

Ministerstwo Środowiska rozstrzygnęło przetarg na realizację cross-mediowej kampanii informacyjno-edukacyjnej na temat poprawy jakości powietrza. Wybrało ofertę agencji WORD Media, Studio Produkcja i Webair, wycenioną na 1,25 mln zł.

Article

O obsługę zleconej przez resort środowiska kampanii walczyło łącznie 9 firm i konsorcjów. Były to agencje: Opus B (ofertę odrzucono), NuOrder (z ceną 1,19 mln zł), agencja reklamowa DSK (oferta odrzucona), Apella (z ceną 1,18 mln zł), Amicus media (z ceną 1,26 mln zł), Grupa Eskadra (z ceną 1,21 mln zł) oraz konsorcja: Mastermind Media z John Pitcher (z ceną 1,26 mln zł), Fabryka Komunikacji Społecznej z ClickAd Interactive (z ceną 1,25 mln zł), WORD Media ze Studio Produkcja i Webair (z ceną 1,25 mln zł).

Ministerstwo Środowisko wybrało ofertę konsorcjum agencji WORD Media, Studio Produkcja i Webair przyznając złożonej im ofercie największą liczbę punktów.

Celem kampanii ma być uświadamianie społeczeństwa o pozytywnych aspektach życia w czystym środowisku, w którym jakość powietrza spełnia wymagane standardy. Do zadań wybranych firm należy przygotowanie i przeprowadzenie kampanii składającej się z produkcji spotów telewizyjnych i radiowych oraz działań reklamowych prowadzonych w radiu, oraz internecie, w tym dodatkowych działań, których wartość będzie nie wyższa niż 10 proc. zakładanego budżetu kampanii. Przygotują i wyprodukują też spoty radiowe (dwa 30-sek. i dwa 15-sek.), spoty tv (jeden 30 -sek., drugi 15-sek.) oraz działania do internetu. Zajmą się też zaplanowaniem i zakupem czasu reklamowego w radiu i w telewizji.

Działania w mediach mają trwać maksymalnie 4 tygodnie i mają zakończyć się najpóźniej 30 listopada br.

Zwycięskie agencje będą pracować dla resortu środowiska w dwóch etapach. W pierwszym, który potrwa 4 tygodnie opracują koncepcję, przeprowadzi badanie grupy docelowej przed rozpoczęciem kampanii, przygotują i wyprodukują spoty. W drugim etapie przebudują stronę internetową kampanii, przeprowadzą działania dodatkowe, zorganizują promocję na stronie internetowej kampanii i zbiorą opinie po jej zakończeniu.

Zaplanowana przez resort akcja jest adresowana głównie do właścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Ma zwiększyć wśród nich świadomość w zakresie wpływu działalności człowieka na jakość powietrza. Ma też zwrócić uwagę, że stosowanie nieodpowiedniej jakości paliw i wykorzystanie wyeksploatowanych urządzeń grzewczych ma bezpośredni wpływ na stan powietrza w ich okolicy, a tym samym na ich zdrowie oraz środowisko.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agencje WORD Media, Studio Produkcja i Webair zajmą się kampanią o czystym powietrzu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl