SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Moody's: negatywna ocena wiarygodności kredytowej Hiszpanii

Agencja ratingowa Moody's Investors Service obniżyła rating obligacji Hiszpanii do A1 z Aa2, kończąc tym samym przegląd ratingu rozpoczęty 29 lipca. Ocena wiarygodności kredytowej ma perspektywę negatywną, podała agencja w komunikacie.

Moody's: negatywna ocena wiarygodności kredytowej Hiszpanii

Główne czynniki, które wpłynęły na obniżkę, to: "Hiszpania nadal jest podatna na zawirowania i ryzyko rynkowe"; "Perspektywy wzrostu - i tak już umiarkowanego - Hiszpanii zostały jeszcze bardziej ograniczone" (Moody's obniżył prognozę wzrostu PKB na 2012 r. do co najwyżej 1,0% z wcześniej oczekiwanych 1,8); "Z kolei niższy wzrost gospodarczy jeszcze bardziej utrudni osiągnięcie ambitnych celów fiskalnych Hiszpanii", podano w komunikacie.

Agencja podkreśla, że decyzję w sprawie ratingu Hiszpanii poprzedziły decyzje, wywołane przez podobne obawy, w przypadku ratingów suwerennych Włoch (A2, perspektywa negatywna) i Belgii (Aa1, rating w trakcie przeglądu z możliwością obniżki).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Moody's: negatywna ocena wiarygodności kredytowej Hiszpanii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl