SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Morawiecki na jubileuszu „Gazety Polskiej”: stworzyliście wspaniały ruch społeczeństwa obywatelskiego

Przyczyniliście się do łamania hegemonii medialnej jednego środowiska, stworzyliście wspaniały ruch społeczeństwa obywatelskiego – mówił premier Mateusz Morawiecki do uczestników gali 30-lecia "Gazety Polskiej". Według niego to środowisko "od 30 lat walczy o prawdę".

Mateusz Morawiecki, fot. Adam Guc /KPRMArticle

- Dziękuję za to, że środowisko „Gazety Polskiej” od 30 lat walczy o prawdę, walczy o Polskę, o Polskę silną, sprawiedliwą, że stworzyliście państwo oddolny wielki, wspaniały ruch społeczeństwa obywatelskiego - zwrócił się premier Mateusz Morawiecki do uczestników uroczystości w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

- W znakomity sposób przyczyniliście się do łamania hegemonii medialnej jednego szeroko rozumianego środowiska - powiedział. Dodał, że chodzi o „hegemonię medialną środowisk postkomunistycznych, neoliberalnych, które zawłaszczyły sobie przestrzeń medialna i niestety również Polskę”.

Według premiera Morawieckiego "lata 90. i później dwutysięczne" to - podobnie jak przed rokiem 1989 - "do pewnego stopnia drugi obieg".

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Zaznaczył, że "pisanie o rzeczach ważnych, o rzeczach poważnych wymaga kompetencji, ale przede wszystkim odwagi, głębokiego spojrzenia na naturę spraw, którymi się zajmujemy".

- Stanowicie trzon polskiego ruchu patriotycznego - mówił. - Czasy są takie, że szczególnie potrzebujemy dzisiaj dziennikarstwa odważnego. I za to, co państwo zrobiliście przez te 30 lat, i z prośbą o kolejne 30 lat chciałbym państwu bardzo serdecznie podziękować - oświadczył.

„Gazeta Polska” przyznała nagrody

Podczas gali wręczono nagrody. Laureatem Klubów Gazety Polskiej został ks. Jarosław Wąsowicz, duszpasterz kibiców organizujący patriotyczne pielgrzymki kibiców na Jasną Górę. Przyznawaną przez "Nowe Państwo" nagrodę im. Grzegorza I Wielkiego przyznano pośmiertnie ukraińskiemu saperowi Witalijowi Skakunowi, który zginął, wysadzając most, by spowolnić natarcie Rosjan.

Człowiekiem Roku Gazety Polskiej została marszałek Sejmu Elżbieta Witek (PiS). Nagrodę 30-lecia "Gazety Polskiej" otrzymała prof. Wanda Półtawska.

Galę „Gazety Polskiej” wsparło ponad 20 państwowych podmiotów, partnerami głównymi były PKO BP i PGE, a strategicznymi - Orlen, KGHM i PZU.

Według danych Polskich Badań Czytelnictwa w trzecim kwartale ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej” wynosiła 19 161 egz., z czego 17 723 w wersji drukowanej i 1 438 w cyfrowej.

W 2021 roku Niezależne Wydawnictwo Polskie przy wzroście przychodów o 2,4 proc. do 16,82 mln zł ograniczyło koszty operacyjne o 6 proc., dzięki czemu jego wynik netto poszedł w górę z 373 tys. zł straty do 424 tys. zł zysku. Spółka wypłaciła 98,4 tys. zł dywidendy.

Dołącz do dyskusji: Morawiecki na jubileuszu „Gazety Polskiej”: stworzyliście wspaniały ruch społeczeństwa obywatelskiego

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
Gazeta Polska - najgorsza gazeta ever.
odpowiedź
User
Patriota
Brawo "Gazeta Polska"!
odpowiedź
User
*_*
Gazeta Polska - najgorsza gazeta ever.

Kup kilka numerów dla siebie i znajomych, żeby wyrobić sobie rzetelną opinię, a nie że włazisz tu i hejtujesz.

P.S. Żebyś jeszcze gazetę od magazynu odróżniał to by było dobrze! :)
odpowiedź