SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MSP sprzedaje spółkę Dalmor

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) zaprosiło inwestorów do negocjacji w sprawie sprzedaży prawie 4,2 mln akcji spółki Dalmor z Gdyni, stanowiących 86,94% kapitału zakładowego, podał resort w komunikacie.

"Termin składania pisemnych odpowiedzi na publiczne zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia akcji spółki przez potencjalnych inwestorów, którzy odebrali memorandum upływa w dniu 10 września 2010 roku o godzinie 13:00 czasu warszawskiego" - czytamy w komunikacie. Wcześniej, do 9 września, zainteresowane podmioty mogą otrzymać memorandum informacyjne o spółce.

MSP podało, że potencjalni inwestorzy, którzy złożą odpowiedź na publiczne zaproszenie do negocjacji, zostaną poinformowani w formie pisemnej do dnia 18 września 2010 roku o decyzji ministra skarbu w sprawie rozpatrzenia złożonej odpowiedzi.

"Przedmiotem negocjacji będzie w szczególności: cena za nabywany pakiet akcji, proponowany przez potencjalnego inwestora, program rozwoju spółki, obejmujący m.in. zobowiązania inwestycyjne, zobowiązania w zakresie ochrony środowiska, zobowiązania w zakresie ochrony interesów pracowników spółki i innych osób związanych ze spółką oraz sposób zabezpieczenia wykonania tych zobowiązań" - czytamy dalej.

Rok temu MSP zapowiadało prywatyzację spółki Dalmor, której wartość miała być podniesiona we współpracy z miastem Gdynia.

W podpisanym w ubiegłym roku liście intencyjnym określone zostały główne założenia dotyczące podniesienia wartości majątku spółki przed prywatyzacją, jak również rewitalizacji terenów przez nią użytkowanych. Zawarto w nim zapisy dotyczące nadbrzeżnego Mola Rybackiego, które ma zachować swój publiczny charakter z możliwością obsługi turystyki i żeglarstwa.

Spółka Dalmor była już wystawiona na sprzedaż, ale w 2005 roku MSP podjęło decyzję o odstąpieniu od rokowań i zamknięciu procedury prywatyzacyjnej bez rozstrzygnięcia.

Wówczas MSP otrzymało jedną ofertę wiążącą na kupno do 85% akcji Dalmoru od konsorcjum z udziałem giełdowej spółki Wilbo oraz firm Invest Komfort SA i Invest Dal SA, a także dwóch osób fizycznych.

Przedsiębiorstwo Dalmor powstało w 1946 roku w celu prowadzenia połowów dalekomorskich oraz przetwórstwa i eksportu produktów rybnych. Od 1992 roku działa jako jednoosobowa spółka Skarbu Państwa. Dla firmy z siedzibą w Gdyni w chwili obecnej szczególne znaczenie odgrywa działalność lądowa, która koncentruje się głównie na usługach chłodniczych, usługach przeładunkowo-składowych, wynajmie i dzierżawie nieruchomości i usługach statkowych.

Dołącz do dyskusji: MSP sprzedaje spółkę Dalmor

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl