SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Muzeum Polin po raz siódmy z akcją "Żonkile" na rocznicę powstania w getcie warszawskim. W gronie ambasadorów Brodka, Kurek, Kortez

Muzeum Muzeum Historii Żydów Polskich Polin startuje z kampanią informacyjną w związku z 76. rocznicą powstania w getcie warszawskim, przypadającą 19 kwietnia. Po raz siódmy prowadzi akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile". W tym roku jej ambasadorami zostali Ewa Błaszczyk, Monika Brodka, Maria Dębska, Kortez, Bartosz Kurek, Marian Turski i Adam Woronowicz.

Article

Hasłem przewodnim i osią kampanii jest hasło "Łączy nas pamięć". W przekazie kampanii Muzeum Historii Żydów Polskich Polin najważniejsze jest rozpowszechnianie symbolu żonkila jako symbolu szacunku oraz szerzenie wiedzy na temat samego powstania. Kampania potrwa do końca kwietnia. Ambasadorami akcji są Ewa Błaszczyk, Monika Brodka, Maria Dębska, Kortez, Bartosz Kurek, Marian Turski i Adam Woronowicz.

Kampania będzie widoczna w internecie, w szczególności na kanałach mediów społecznościowych Muzeum Polin – na Facebooku, Instagramie (wraz z hashtagami #Żonkile i #ŁączyNasPamięć), Twitterze oraz jako kampania odsłonowa w Onecie.

Dodatkowym wsparciem będą reklamy w prasie, spoty kinowe wyświetlane 18 i 19 kwietnia. Kampania będzie miała również swój wymiar w przestrzeni miejskiej na 70 nośnikach - na przystankach komunikacji miejskiej w Warszawie, na metroboardach i citylightach.

W komunikacji miejskiej zaś - grafiki przypominające o rocznicy powstania w getcie warszawskim i akcji "Żonkile" będą wyświetlane w autobusach, tramwajach i SKM.

Za działania odpowiada dział komunikacji Muzeum Historii Żydów Polskich. Zdjęcia ambasadorów wykonała Aldona Karczmarczyk (Van Dorsen Artists). Krótkie formy wideo przygotowała Peuna Qlatka.

Dołącz do dyskusji: Muzeum Polin po raz siódmy z akcją "Żonkile" na rocznicę powstania w getcie warszawskim. W gronie ambasadorów Brodka, Kurek, Kortez

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl