SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Na rynkach kapitałowych nadchodzi czas hossy

Grupa Investment Fund Managers spodziewa się 2-3 lat hossy na rynkach kapitałowych. Z racji spadających zysków z bezpiecznych lokat i obligacji spółka oczekuje odwrotu od tego typu inwestycji i poszukiwania ciekawszych ofert na rynku.

Article

To dobry czas dla rynku funduszy inwestycyjnych, którym coraz łatwiej pozyskać nowe aktywa. W rezultacie TFI wykazują się bardzo dużą innowacyjnością w proponowaniu nowych rozwiązań i funduszy.

– Rentowność lokat bankowych spada i prawdopodobnie będzie jeszcze spadać – mówi Aleksander Jawień, prezes IFM Global Asset Management. – Oznacza to, że wyniki bezpiecznych opcji, czyli funduszy gotówkowych i funduszy obligacyjnych na pewno w tym roku nie będą takie dobre, jak w 2014 roku, co skłoni inwestorów do poszukiwania może trochę bardziej ryzykownych, ale za to dających szanse na lepszy wynik produktów. I tutaj myślę, że polskie i zagraniczne towarzystwa inwestycyjne mają się szansę wykazać i zaproponować ciekawe rozwiązania, mam nadzieję, że my będziemy w tym gronie.

– Dzisiaj planujemy, że hossa na rynkach będzie kontynuowana nie tylko w tym roku, lecz także w najbliższych 2-3 latach – uważa prezes Aleksander Jawień z IFM Global Asset Management. – Dlaczego? Dlatego że inwestorzy już nie będą zarabiali takich dużych pieniędzy na obligacjach, jak do tej pory. Prawdopodobnie będziemy mieć serię podwyżek stóp procentowych, która rozpocznie się w największej gospodarce świata, czyli w Stanach Zjednoczonych, potem dotrze do Europy i na inne rynki, a to spowoduje, że każda inwestycja w bezpieczne papiery, obligacje będzie obarczona większym ryzykiem, a może nawet będzie się wiązać z ryzykiem strat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Na rynkach kapitałowych nadchodzi czas hossy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl